Her açılışta disk %100 kullanılıyor

Rhea7

Decapat
Yer
Malatya
1 haftadır PC'yi her açtığımda bu 2 program diski 5 dk boyunca %100 de yiyor. Ne yapabilirim?

1621098721387.png

Microsoft complability telemetry ve Windows PowerShell.
Değerlere bakmayın o değerler 3MB de oluyor 11 15'te.

Windows sürümünüzün güncel olduğundan emin olun.

Superfetch yani hızlı getirme özelliğini kapatın.

Enerji seçeneklerini yüksek performans olarak ayarlayın.

Disk denetlemeyi çalıştırın.

Kötü amaçlı yazılım olup olmadığını kontrol edin.

Çözümü bunlardan biri olabilir (zamanında yaşadım ve çözdüm)

Kaspersky ile falan taratsam olur mu?

Maalesef SSD almadan çözemezsiniz benim eski bilgisayarımda HDD vardı ve Windows 10 kuruluydu bilgisayar 2 dk açılıyordu kendine gelmesi de 5 dk yı buluyordu ve görev yöneticisine baktığım zaman sizin sorununuz gibi 5-10 dakika boyunca disk %100 kullanılıyordu bir türlü çözememiştim ve bu bana işkence gibi geliyordu en sonunda yeni SSD'li bir bilgisayara geçtim ve şu an 12 saniyede açılıyor ve disk %100 kullanılmıyor yani uzun lafın kısası bu sorunu SSD almadan asla çözemezsiniz ya da SSD alacak durumunuz yoksa Windows 8.1 kurmak zorundasınız.

Artı -1 Eksi
1 haftadır PC'yi her açtığımda bu 2 program diski 5 dk boyunca %100 de yiyor. Ne yapabilirim?

Eki Görüntüle 1024983
Microsoft complability telemetry ve Windows PowerShell.
Değerlere bakmayın o değerler 3MB de oluyor 11 15'te.

Bende de oluyordu eskiden. Şöyle çözmüştüm: Bu bilgisayar > Windows C (sizde D varsa onda da yapabilirsiniz) > özellikler > diski temizle oradan hepsini seçin ve tamam a tıklayın. (o bilgisayarınızdaki gereksiz yer kaplayan dosyalar yani bilgisayarınıza bir şey olamaz) Hala devam ederse %temp% ye girip CTRL'a, delete ve silemediklerinize atla yaparak çözebilirsiniz. (ama garantisini vermiyorum benim açılırken değil hep yavaş oluyordu eskiden böyle çözmüştüm.) İyi günler.

Millet bilmeden konuşmuş. Bir çok HDD ve Windows 10 kullanan ikilide bu sorun mevcut maalesef. Aynı şekilde bende de mevcut ve kurtulamıyorum. 5 yıllık Laptop'a da SSD almak istemiyorum. Öyle git gelliyim işte.

Artı -1 Eksi
Millet bilmeden konuşmuş. Bir çok HDD ve Windows 10 kullanan ikilide bu sorun mevcut maalesef. Aynı şekilde bende de mevcut ve kurtulamıyorum. 5 yıllık Laptop'a da SSD almak istemiyorum. Öyle git gelliyim işte.

Sizin yine iyiymiş benim 11 yıllık masaüstü :(

SSD almaktan başka çareniz yok.
Yazılanları denemekten zarar gelmeyecek ancak diski değiştirmekten ya da Windows 8.1 kullanmaktan başka çareniz yok. 8.1 ile bu sorunu yaşamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı