Her açılışta fixing (D) sorunu

HD Tune yükledim ve Health'a geldim sarı işaretli bir şeyler çıktı ekteki gibi sorun nedir acaba?
Disk iki bölüm mü yoksa sistemde bir tane daha disk mi var?

Böldüm diski.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-08_224558.png
    resim_2021-04-08_224558.png
    48,1 KB · Görüntüleme: 72
HD Tune yükledim ve Health'a geldim sarı işaretli bir şeyler çıktı ekteki gibi sorun nedir acaba?

Böldüm diski.
Toshiba disk sanırım normal gibi. Birkaç kişide de daha bu tabloyu gördüm. Diskte 5865 tane bozuk sektör var bu sektörler kapatılmış ama bekleyen 144 sektör daha var. Bekleyen sektörler sizin sorun yaşamanıza sebep oluyorlar.

Toshiba disk sanırım normal gibi. Birkaç kişide de daha bu tabloyu gördüm. Diskte 5865 tane bozuk sektör var bu sektörler kapatılmış ama bekleyen 144 sektör daha var. Bekleyen sektörler sizin sorun yaşamanıza sebep oluyorlar.

Pek anlamadım ama nasıl düzeltebilirim?

Pek anlamadım ama nasıl düzeltebilirim?
Disk kendisi bu sektörleri halleder tabi okuyabilirse. Sektörden düzgün bir veri almak için disk bu sektörleri bekletiyor. Okursa büyük ihtimalle kullanıma kapatacaktır. Sektörden iyi bir veri alabilmesi çok uzun sürebilir. İşi hızlandırmak için HDD Regenerator gibi programları kullanabilirsiniz.

Disk kendisi bu sektörleri halleder tabii okuyabilirse. Sektörden düzgün bir veri almak için disk bu sektörleri bekletiyor. Okursa büyük ihtimalle kullanıma kapatacaktır. Sektörden iyi bir veri alabilmesi çok uzun sürebilir. İşi hızlandırmak için HDD Regenerator gibi programları kullanabilirsiniz.

Kusura bakmayın bende bu işlerden anlamıyorum sizi de rahatsız ettim
Şimdi bu programı kurunca sorun çözülecek mi?

Kusura bakmayın bende bu işlerden anlamıyorum sizi de rahatsız ettim.
Şimdi bu programı kurunca sorun çözülecek mi?
Büyük ihtimalle çözülür tabi o sektörler düzeldiği zaman. Ama diskte zaten bad sektörler var ömrü uzun olmaz. Garantisi varsa göndermeniz en iyi çözüm.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle çözülür tabii o sektörler düzeldiği zaman. Ama diskte zaten bad sektörler var ömrü uzun olmaz. Garantisi varsa göndemreniz en iyi çözüm.

Tamam kuruyorum o programı umarım düzelir.
Hocam programı yükledim ne yapmam gerekiyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-04-08_230940.png
    resim_2021-04-08_230940.png
    15,3 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Tüm sektörleri onarmak için paralı sürüme ihtiyacınız vardı. Bedava sürümde 1 tane onarma yapıyor. Ne yapmanız gerektiğini anlamışsınızdır diye düşünüyorum. Bedavaya onaran program çok yok. Şu rehbere bakabilirsiniz onarma işlemini yapmak için.

Geri
Yukarı