Her açılışta mavi ekran

TankerNejla

Hectopat
PC'yi her açmaya çalıştığımda mavi ekran hatası alıyorum ama BIOS'a girip hiçbir şey yapmadan çıksam bile PC hata vermeden açılıyor.
  • MSI B450M PRO-M.2 V2.
  • Ryzen 5 2600.
  • RX 590 Nitro+
*Minidump Dosyaları*
2019.08.19-12.31.png
2019.08.19-12.31_01.png
2019.08.19-12.31_02.png

Aynı sisteme sahibim. Bios ayarlarında XMP açık ise RAM Mhz değerini 2933'e çekip bir deneyin.

Sistem dadg2 sanirim benimde ayni birtek anakart guncellemesi yaptim. Mavi ekran sorunu bende de oldu. Format attim suan bir problem yok cok sukur. Formati usb bellek ile atmadim, windows sitesinden indirdigim dosya ile iso dosyasi ile olusturmadan direk attim formati. Bu kisim onemli cunku benim usb belleklerim kotu ve eski oldugu icin saglikli kurulum olmadi diye dusunuyorum onceki windows kurulumunda ve mavi ekranin bundan dolayi oldugunu dusunuyorum.

Dediklerinizi uyguladım, şimdilik bir sorun yok gibi görünüyor. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sorun düzelmemiş. ugün PC'yi açmaya çalıştığımda yine mavi ekranla karşılaştım. BIOS'a girmeden PC açılmıyor. Evbda.sys 0xc0000221

minidump dump dosyaları bunlar. Sorunum hâlâ devam ediyor.

Son düzenleme:
En garantisi temiz kurulum yapmak gibi duruyor.
Son olarak, eğer çift ram kullanıyorsanız birini çıkarıp kullanmayı dener misiniz? Her ikisini ayrı ayrı deneyin. Belki ram kaynaklı olabilir. Format atmadan önce dilerseniz bu yöntemi deneyin bir.

Daha önce yine bu sorun yüzünden format atmıştım ama yine bu sorun nüksetti. Formatın çözüm olacağından emin değilim. Minidump dosyalarını okuyabilen birisi yardımcı olursa mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı