Her Aynı Pine Sahip Flex Kablosu Aynı Mıdır?

Dakal67

Hectopat
Herkese selamlar, Asus ROG G531GT ürününü satın almış bulunmaktayım. Fakat aldığım ürün bir nevi boş versiyonu olduğu için cihazda sadece NVMe port bir SSD bulunmakta ve bana kapasitesi yetersiz gelmekte. Tam esktra RAM ve HDD aldım heyecanla takarken sevgili Asus çalışanlarının HDD için gayet kasasını ve yuvasını koyduklarını fakat SATA kablosunu koymadığını fark ettim. SATA kablosunu internette buldum 10 Pinli bir flex kablo ile SATA konektörüne bağlanıyor. Velhasıl kelam işin özü 10 Pinli standart bir flex kablosu aynı işlevi görür mü?

Son düzenleme:
HDD yuvasında kablo değil de, sabit bir soket olması lazım. HDD'yi oraya RAM takar gibi oturtacaksınız bağlantı kısmını.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selamlar, Asus ROG G531GT ürününü satın almış bulunmaktayım. Fakat aldığım ürün bir nevi boş versiyonu olduğu için cihazda sadece NVMe port bir SSD bulunmakta ve bana kapasitesi yetersiz gelmekte. Tam esktra RAM ve HDD aldım heyecanla takarken sevgili Asus çalışanlarının HDD için gayet kasasını ve yuvasını koyduklarını fakat SATA kablosunu koymadığını fark ettim. SATA kablosunu internette buldum 10 Pinli bir flex kablo ile SATA konektörüne bağlanıyor. Velhasıl kelam işin özü 10 Pinli standart bir flex kablosu aynı işlevi görür mü?
HDD için geçirmeli bir kısım oluyor oraya oturtacaksın çalışacak. SATA kablosuna ihtiyacın yok muhtemelen. SATA kablolarının neredeyse hepsi aynı oluyor eğer kablo gerekliyse.

Arkadaşın bahsettiği kabloyu bildim. Benim de arkadaşın GL703VM'sinde böyle bir ara kablo vardı.
10-11CM boyunda. 1 ucu SATA data ve güç kablosu şeklinde öteki ucu anakarta takılan LEGO connector tarzında. Ama flex değilde normal kablo şeklindeydi.
O kablo bazı ASUSlar arasında standart olabilir ancak iyi araştırmak lazım.

Ekran Resmi 2020-01-22 21.11.55.png

Bahsettiğim ara kablo buydu.

Bende de aynı sorun var. Nerden aldığını da tahmin edebiliyorum internet üzeri satışları var ama dükkan yazıcıoğlunda. İnternette tek bulabildiğim kablo bu oldu. 10 pinli diye aldım ama laptopta HDD bölümüne takmaya çalışırken kablonun ucundaki sarı bölüm paramparça oldu aşırı dandik bir şey. Şuan ikinci SSD masaüstünde yatıyor bir ben ona bakıyorum bir o bana bakıyor. Şuan için çözümsüzüm. Flex kablo deniyor bu merete.

Aynı kablodan Acer Swift 3 için ihtiyaç duyuyorum şuan. Aliexpressde bayağı bir araştırıp getirttim ancak o da hasarlı ve olması gerekenden kısa çıktı. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ürün :
1609701085906.png
1609701115758.png

Yeni konular

Geri
Yukarı