Her bankadan kart almak sorun olur mu?

Iveguts

Kilopat
Evet, saçma bir soru ve istek. Her bankadan kart almak istiyorum zaten bedavalar. Hoşuma gidiyor kart koleksiyonu yapmak. Hiç kullanmasam bile kartları herhangi bir ücret yansır mı ileride.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ay belli bir tutar harcayıp zamanında ödersen hepsinden ayrı ayrı kredi notu kasarsın ileride lazım olduğunda daha yüksek meblağlı daha düşük faizle kredi çekebilirsin.

kredi kartlarının aidatları olur.
Bankama aidat almaya devam ederlerse kredi kartımı iptal edeceğimi söylediğimden beri aidat vermiyorum.

Her ay belli bir tutar harcayıp zamanında ödersen hepsinden ayrı ayrı kredi notu kasarsın ileride lazım olduğunda daha yüksek meblağlı daha düşük faizle kredi çekebilirsin.

Bankama aidat almaya devam ederlerse kredi kartımı iptal edeceğimi söylediğimden beri aidat vermiyorum.

Platium Plus tarzı kartlar kullandığım için daha hiç kart aidatı ödemedim bende ama bilgi için sağ olsun.

Evet, saçma bir soru ve istek. Her bankadan kart almak istiyorum zaten bedavalar. Hoşuma gidiyor kart koleksiyonu yapmak. Hiç kullanmasam bile kartları herhangi bir ücret yansır mı ileride.

Hesap kartları ücretsiz. Harcama yapıyorsan işine gelir. Kartların kendi uygulamaları oluyor. Takip edersen güzel kampanyalara denk gelebilirsin. Market 500'e 100 indirim. E ticaret sitelerinde 1000'e 200 gibi.

Hayır kesinlikle saçma bir soru olmamış aksine çok güzel bir soru sormuşsun.

Dostum bankaların bazı kartlara uyguladığı yıllık hesap işletim ücreti altında bir kesintisi oluyor. Bunu kartı çıkartırken öğrenebilir aidat almayan kartlara yönelebilirsin. Bu kartlar senden yıllık kesinti yapmazlar fakat taksit gibi imkanlarından da seni muaf tutarlar. Ama kart aidat ücreti falan bunlar çok can sıkıcı oluyor.

Bunun dışında kredi kartı limitin tüm kartlar için ortaktır. Mesela kredi kartı toplam limitinin 10bin lira olduğu var sayalım. Tek bir kartın olursa o tek kartının limitini 10.000₺ yapabilirler ama ayrı ayrı on adet kart kullanırsan bu limitini bütün kartlara eşit şekilde bölerler. Yani her kartının limiti 1.000₺ olur. Bunun senin için sıkıntısı ne olur? Diyelim ki 10.000₺ değerinde bir ürün alacaksın ve bu ürüne de taksit yaptırmak istiyorsun, kartlarının limiti 1.000₺ olduğu için öncelikle ürünü alamazsın. Ama tek kartı sahibi olsaydın yasal olarak 10.000₺ gibi bir limitin olacağı için alacağın ürünü rahatlıkla alıp taksitlendirebilirsin. Ben şahsen her yerde genelde geçen, geçerli bankaların kartından iki/üç adet kullanıyorum. Bu sayede kartlarımın hepsinin limitleri eşit derecede yüksek oluyor.

Bunun dışında o kadar kartı cüzdanda taşımakta bir dezavantaj olabilir. Cüzdanın içi çok dolu olacağı için cüzdan şişecek dışarıdan da kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı