Her bütçeye uygun sistem toplama!

Bütçe
3400-73.300
Yanlışlıkla ifade bırakmışım ancak beğenmediğim şeyler var.

Düşük bütçede 3400G gibi pek de güçlü olmayan bir APU kullanmak yerinde A520 anakart ve 4350G kullanılabilir. 16GB RAM bu bütçede pek de şart değil bence, güç kaynağı ve kasa yükseltebilmek açısından iyileştirilebilir.

GTX1650 Super RX5500XT varken mantıklı değil bence. Ayrıca Phoenix modelinin soğutma açısından pek de iyi olduğunu düşünmüyorum.

240GB SSD kullanılan sistemlerde az bir farkla Teknobiyotik`te satılan Hynix BC501 NVMe SSD tercih edilebilir.

MAG Forge kasa gerçekten dengesiz duruyor, tasarımı hoşunuza gitse bile XPG Invader gibi daha kaliteli alternatifler tercih edilebilir. Ayrıca H410M S2H yerine ASUS H410M-E tercih edilebilir.

6800TL`lik sistem çok kısılmış, RX5600XT ile daha dengeli bir sistem toplanabilir.

9400TL`lik sistemde anakart en azından H410M-E yapılabilir.

73000TL`lik sistem gerçekten fiyatını hak etmiyor, en pahalısı neyse o olsun denmiş gibi. O bütçede 3990X ve RX6900XT ile sistem toplanabilir oysaki.

Dediğim gibi, sistemler fazla kısılmış genel olarak. Daha dengeli sistemler toplar veya kalite sınıflarına ayırırsan daha iyi olur. Eksiklerine rağmen böyle bir konu hazırlaman çok iyi olmuş bu arada 😍

Yanlışlıkla ifade bırakmışım ancak beğenmediğim şeyler var.

Düşük bütçede 3400G gibi pek de güçlü olmayan bir APU kullanmak yerinde A520 anakart ve 4350G kullanılabilir. 16 GB RAM bu bütçede pek de şart değil bence, güç kaynağı ve kasa yükseltebilmek açısından iyileştirilebilir.

GTX1650 Super RX 5500 XT varken mantıklı değil bence. Ayrıca Phoenix modelinin soğutma açısından pek de iyi olduğunu düşünmüyorum.

240GB SSD kullanılan sistemlerde az bir farkla Teknobiyotik'te satılan Hynix BC501 NVMe SSD tercih edilebilir.

Mag Forge kasa gerçekten dengesiz duruyor, tasarımı hoşunuza gitse bile XPG ınvader gibi daha kaliteli alternatifler tercih edilebilir. Ayrıca H410M S2H yerine ASUS H410M-E tercih edilebilir.

6800TL'lik sistem çok kısılmış, RX 5600XT ile daha dengeli bir sistem toplanabilir.

9400TL'lik sistemde anakart en azından H410M-E yapılabilir.

73000TL'lik sistem gerçekten fiyatını hak etmiyor, en pahalısı neyse o olsun denmiş gibi. O bütçede 3990X ve RX 6900 XT ile sistem toplanabilir oysaki.

Dediğim gibi, sistemler fazla kısılmış genel olarak. Daha dengeli sistemler toplar veya kalite sınıflarına ayırırsan daha iyi olur. Eksiklerine rağmen böyle bir konu hazırlaman çok iyi olmuş bu arada 😍

Teşekkürler. Zaten 73.000TL'lik sistem zaten sadece ROG olarak kurduğum için fiyatı epey pahalı oldu. RX 6000 serisi NVIDIA 3000 serisi ve Ryzen 5000 serisi resmi olarak alıma açıldığı zaman tekrar açacağım böyle bir konu ve bu önerileri dikkate alacağım.

@fryzen hocam son noktayı koymuş. Ben de pek beğenemedim.

4000TL sistem olarak önerilen hazır sistemin kasası kötü, PSU hakkında bilgimiz yok. Pek önermiyorum ben.

Aynı şekilde önerilerinizi dikkate alacağım. Bu arada FSP 500-60AHBC var o kasada. Eski ama orta seviye sayılabilecek bir PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı