Her bütçeye ve amaca uygun monitör önerileri

MAG301CR2 modeli bu fiyata 21:9 en boy oranını, 10bit renk derinliği ve yüksek renk gamutu değerleriyle birleştirmesi ile kağıt üstünde alınabilir bir model. Ve bunu MAG serisinde bir araya getirmeleri çok cazip yapıyor.
Siyah tek düzelik konusunda MSI'ın MAG271CQR modeli dışında ortalama olduğunu gördüm. Bu modelin de iyi olduğunu düşünüyorum.
Amazon konusunda iyi bir alışveriş sitesi, satıcıdan daha önemli. İade işlemleri ve garanti süreci daha iyi oluyor.

VG272UP modeli ise LG 27GL850-B modeli ile aynı paneli kullanıyor. Eğer ki siyah tekdüzelikleri paneller belirliyorsa alınmamalı. Ama aydınlık ortamlarda kullanıyorsanız alınabilir bir model.

Kağıt üzerindeki özelliklerinden dolayı almak istedim fakat Amazon'da 3569TL; fiyatını geçelim, satıcı firma sıkıntılı (Bilirsiniz, Amazon satıcısı bu ürünü satmıyor, satıcı firma ise gayet sıkıntılı...Amazon satıcı olmaz ise ürünü almayı aklımdan dahi geçiremem. Harici satıcı politikasını okudum ama satıcılar eminim bir açığını bulup geri iade yollar monitörü :D)

Siyah tekdüzelik konusu ise karar vermeyi epey zorlaştırıyor. Her parametreye bakmaktan ciddi manada yoruldum.
Açıkçası Amazon'dan sadece MAG274R aldım ve iade ettim. MAG301CR2'yi dediğim gibi Amazon satmadığı için, koruma politikası çerçevesinde de olsa GpnTeknoloji adlı firmadan almak istemiyorum.

Evet panelleri aynı ama dediğiniz gibi "Panel aynı olsa da OSD veya firmaların tasarımı doğrultusunda bazı parametreleri sağlıklı olmayabiliyor". VG272UP standı olsa tadından yenmezdi...
Kısaca: satışı yapan mağaza, hem iade politikasını belirtmemiş hem de yorumları (Genel) rezalet.
Top yine sizde @LaMorte Bey :D

Kağıt üzerindeki özelliklerinden dolayı almak istedim fakat Amazon'da 3569TL; fiyatını geçelim, satıcı firma sıkıntılı (Bilirsiniz, Amazon satıcısı bu ürünü satmıyor, satıcı firma ise gayet sıkıntılı...Amazon satıcı olmaz ise ürünü almayı aklımdan dahi geçiremem. Harici satıcı politikasını okudum ama satıcılar eminim bir açığını bulup geri iade yollar monitörü :D)

Siyah tekdüzelik konusu ise karar vermeyi epey zorlaştırıyor. Her parametreye bakmaktan ciddi manada yoruldum.
Açıkçası Amazon'dan sadece MAG274R aldım ve iade ettim. MAG301CR2'yi dediğim gibi Amazon satmadığı için, koruma politikası çerçevesinde de olsa GpnTeknoloji adlı firmadan almak istemiyorum.

Evet panelleri aynı ama dediğiniz gibi "Panel aynı olsa da OSD veya firmaların tasarımı doğrultusunda bazı parametreleri sağlıklı olmayabiliyor". VG272UP standı olsa tadından yenmezdi...
Kısaca: satışı yapan mağaza, hem iade politikasını belirtmemiş hem de yorumları (Genel) rezalet.
Top yine sizde @LaMorte Bey :D
İşte o zaman fiziksel mağazada detaylı bir fikir elde edebilirsiniz. Çünkü buradan konuşmak zor. Hele ki satıcı güvencesi tarafından. Ancak o zaman da fiyatlar tepe taklak oluyor. Hiç yoktan ürün deneyiminiz olur ama.

Malatya'da yaşadığım için mağaza yönünde hiç alternatif yok (Vatan ve Media...)
Çok baktım, bulunduğum yerde hiç monitör yok :D. Koskoca firmalarda monitör kalmamış veya Rampage (Vatan'da olması doğal XD) birazda Asus haricinde model yok.

Malatya'da yaşadığım için mağaza yönünde hiç alternatif yok (Vatan ve Media...)
Çok baktım, bulunduğum yerde hiç monitör yok :D. Koskoca firmalarda monitör kalmamış veya Rampage (Vatan'da olması doğal XD) birazda Asus haricinde model yok.
Monitör konuları işte bu yüzden zor. 3.8M noktanın arasından 1 ölü piksel bile çıksa iade etmek zorundasın. Aslında riske girmeye değer derdim ama bu paralar zor kazanılıyor gerçekten.
Bütçe yetiyorsa VX2758-2K alabilirsiniz aslında.
Fakat bunda da 301CR2 ile aynı durum var.

Monitör konuları işte bu yüzden zor. 3.8M noktanın arasından 1 ölü piksel bile çıksa iade etmek zorundasın. Aslında riske girmeye değer derdim ama bu paralar zor kazanılıyor gerçekten.
Bütçe yetiyorsa VX2758-2K alabilirsiniz aslında.
Fakat bunda da 301CR2 ile aynı durum var.
Maalesef öyle...
Bütçe sıkıntı değil de o modeli hiç sevemedim (272UP veya 850-B ile aynı paneli kullanıyorlardı).

Aynı durumdan kastınız, siyah tekdüzelik ise pek sorun etmem. 301CR2 istememdeki amaç (2K olmasa da 2K ya yakın olduğundan yine FPS düşüşü olacaktır tabi; 2K gibi aksın veya PPI oranı vb. değil amacım 21:9 görüntü oranında oynamak.), RX590'ın 2K da verdiği performansın tatminkar olmaması veya For Honor vb. sinematik oyunları oynarken daha zevkli hale getirmesini istemem :D Yoksa VA panel almak aklımdan dahi geçmezdi.
301CR2 modelini alırım fakat satıcı sıkıntı çıkarabileceğinden, THH ile 6-8 ayımı heba etmek istemem.
@LaMorte Bey, Reddit forumdan biraz bakındım, 301CR2'de gölgelenmenin olduğunu (Piyasa da yeni olduğundan, kullanıcılar pek deneyimleyememiş), hatta tolere edilecek sınırlarında üstünde olduğu kanısına vardım.
Veya kullanıcıların korkuları, MAG301CR modelinde yaşanan ghosting sorunundan ötürü...
Newegg'de 5 kullanıcıdan tam not almış.

Son düzenleme:
Maalesef öyle...
Bütçe sıkıntı değil de o modeli hiç sevemedim (272UP veya 850-B ile aynı paneli kullanıyorlardı).

Aynı durumdan kastınız, siyah tekdüzelik ise pek sorun etmem. 301CR2 istememdeki amaç (2K olmasa da 2K ya yakın olduğundan yine FPS düşüşü olacaktır tabi; 2K gibi aksın veya PPI oranı vb. değil amacım 21:9 görüntü oranında oynamak.), RX590'ın 2K da verdiği performansın tatminkar olmaması veya For Honor vb. sinematik oyunları oynarken daha zevkli hale getirmesini istemem :D Yoksa VA panel almak aklımdan dahi geçmezdi.
301CR2 modelini alırım fakat satıcı sıkıntı çıkarabileceğinden, THH ile 6-8 ayımı heba etmek istemem.
@LaMorte Bey, Reddit forumdan biraz bakındım, 301CR2'de gölgelenmenin olduğunu (Piyasa da yeni olduğundan, kullanıcılar pek deneyimleyememiş), hatta tolere edilecek sınırlarında üstünde olduğu kanısına vardım.
Veya kullanıcıların korkuları, MAG301CR modelinde yaşanan ghosting sorunundan ötürü...
Newegg'de 5 kullanıcıdan tam not almış.
Pek bir şey diyemeyeceğim. Çünkü 1 kişinin memnun olduğu ürün diğer kişide bozuk olabiliyor. Ama ŞikayetVar iade islemlerini kolaylaştırıyor. Hatta bir üye mağaza ile iletişimi doğru düzgün kuramayip Şikayetvar'a gittiği için hemen iade almışlardı.
Uzaktan bir şeyler sallamak da istemiyorum dediğim gibi. Bu yüzden ne desem tam doğru olmaz.
@Hyakutake_GC Bu arada farklı pannelleri kullanıyorlar. VX2758-2K İnnolux M270KCJ-K7B kullanırken, 27GN850-B ve VG272UP: LG Display LM270WQA-SSA1 kullanıyor.

Pek bir şey diyemeyeceğim. Çünkü 1 kişinin memnun olduğu ürün diğer kişide bozuk olabiliyor. Ama ŞikayetVar iade islemlerini kolaylaştırıyor. Hatta bir üye mağaza ile iletişimi doğru düzgün kuramayip Şikayetvar'a gittiği için hemen iade almışlardı.
Uzaktan bir şeyler sallamak da istemiyorum dediğim gibi. Bu yüzden ne desem tam doğru olmaz.
@Hyakutake_GC Bu arada farklı pannelleri kullanıyorlar. VX2758-2K İnnolux M270KCJ-K7B kullanırken, 27GN850-B ve VG272UP: LG Display LM270WQA-SSA1 kullanıyor.
Haklısınız, tamamen şans işi...
ŞikayetVar, güzel bir platform fakat modeli satan firmaların hiçbirinde de dönüş veya yeterli bir çözüm bütünlüğü yok. Öyle geliyor ki yine THH'ye yolumuz düşecek.

Aynı paneli kullandıklarını sanıyordum, düzelttiğiniz için teşekkür ederim.
@LaMorte Bey, içime mi doğdu veya kalbim mi temiz? Bilemiyorum :D; MSI monitörlerde (Bazı modellerde) Hepsiburada ağırlıklı olmak kaydıyla (Amazon'da bir iki tanesinin fiyatlarını çeker dedim, beklemeye koyuldum ve MAG274R2 2400 küsür...) indirim kampanyası başlatmış.

Yeni model olan (Türkiye'de) ve sözlü olarak incelemesi olmayan MAG301CR2 modelini Hepsiburada satıcısından alıp kumar mı oynasam? Yoksa tekrardan, Amazon satıcısından MAG274R2 modelini alıp yoluma devam mı etsem?

MAG322CR adlı modelin bu kadar olumlu dönüt almasının nedeni nedir? (Durduk yere aklıma takıldı) Arkadaş, sen 31.5" ve Full HD bir monitörsün, PPI değerin belli...Neden bu kadar olumlu dönüt (Alıcıların geneli çok mu uzaktan bakıyor :D)

Son düzenleme:
Fiyatına göre bayağı iyi duruyor. Tabii teşhir veya sorunlu urun değilse.
Huawei mateview gt 34 hakkındaki görüşünüzü nedir? @LaMorte
Aslında üst segment fiyatlarına uzun süredir bakmıyorum ve ürün Türkiye'ye yeni geldi(uzun süre önce lansman edildi). Huawei pek deneyimli olmadığı için şahsen uzun süre sonra nasıl olacağı hakkında pek fikrim de yok. Yani, kağıt üstünde iyi ama pratikte nasıl olur fikrim yok.

Geri
Yukarı