Her ekran kartında DVI girişi var mıdır?

DVI artık ölü bir arayüz ve çoğu kartta mevcut değil. Şimdi baktım, VENTUS 2X XS 8G OC modelinde var ama DL-DVI-D, yani sadece dijital. Sizdeki monitör DVI analog ise görüntü alamazsınız, dönüştürücü lazım.

Hangi marka model olduğuna bağlı. Olmayabilir. Detaylı bilgi ver.
asus va249he monitör bu ekran kartı mi asus rog strix rx 570 dvisi var yeni nesil ekran kartlarında olmuyor mu

Piyasada muhtemelen yoktur zaten, adamın mevcut monitörü.
asus va249he var hala satılıyor hocam

Hangi marka model olduğuna bağlı. Olmayabilir. Detaylı bilgi ver.
Yeni bir monitör mü almam lazım dönüştürücü ile halledilir mi

Piyasada muhtemelen yoktur zaten, adamın mevcut monitörü.
Doğrudur Recep Bey. Ben belirtmemiş ve 3000 serisi ekran kartı sordu diye muhtemelen o kadar eski monitörü de yoktur diye düşündüm, çok bilinmeyenler var ortada 🙂 Piyasada satılan monitörlerin çoğunda VGA girişi bile var fakat DVI-A yok. Hatta DVI-D bile VGA olanlardan daha az. Büyük ihtimal eski analog cihazlar için VGA koyuyorlar çünkü çevirici olarak bir analog girişi VGA'ya çevirici bulmak DVI-A'ya çevirici bulmaktan daha kolay. Neyse biraz uzattım konuyu iyi forumlar dilerim.

asus va249he monitör bu ekran kartı mi asus rog strix rx 570 dvisi var yeni nesil ekran kartlarında olmuyor mu

asus va249he var hala satılıyor hocam

Yeni bir monitör mü almam lazım dönüştürücü ile halledilir mi
Sizin Asus VA249HE monitörünüzde HDMI girişi var zaten. 3050 ekran kartı her türlü takılır o monitöre. Ama HDMI 1.4 versiyonu olduğu için HDMI versiyon tablosundaki maksimum değerleri alırsınız.
Tablo değerleri de burada var. Çözüldü: HDMI 2.1 kablo 1.4 girişe takılır mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı