Her görüntü vermeyen ekran kartı bozuk mudur?

MissionTroll

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
İşsiz (öğrenci)
Sahibinden.com sitesinden 110TL'ye GTX 260 aldım. AMD Athlon 4400+ işlemci ve Gigabyte MA78GM-S2H anakart ile kullandığımda görüntü alamadım. Sonra kendi i5 6500, GTX 960 olan bilgisayarıma taktım yine görüntü vermedi, aslında bilgisayarın açılmasını bile engelledi çünkü normalde klavye ışık modu değişiyor (GTX 960'ı tekrar bu bilgisayara takınca sistem analizi yaptı sorunla karşılaştı Windows diye) programı açılınca ama ben 5 dakika bıraktım bilgisayarı GTX 260 ile ve sistem öylece kaldı. Sonra GTX 960'ımı AMD olan bilgisayara takıp ilk denemede görüntü aldım.

Tam olarak ekran kartını bilgisayara takınca fanları dönüyor, gayet ısınıyor ama görüntü alamıyorsunuz. İki görüntü çıkışını da denedim, güç kabloları normal. Sadece şu iki altı pinlik güç kablosunun yanında 2 pinli küçük bir giriş daha var onun ne olduğunu anlayamadım. Ekran kartını da açamadım her yerinde vida var ve biri yalama oldu ne yazık ki zorlayınca.

Satıcının dediğine göre kart gayet iyi çalışıyormuş 3-4 ay kullanmış sonra başka ekran kartı alınca satmış. Zaten pek inandıramadım bozuk olduğuna bana uzun uzun o kart ile GTA 5 bitirdiğini filan anlattı :)

Kart çok eski olduğundan bir şeyi yanlış yapıp yapmadığımı sormak istiyorum ya da gerçekten bozuk ise fırınlamak dışında yapacak bir şey var mı? İyi sosyaller :)

Not: Ekran kartı eski olduğundan dönüştürücü ile VGA olarak kullanıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı