Her güç kaynağı her kasaya olur mu ?

Alper Aktaş

Kilopat
Daha fazla  
Yeni bir güç kaynağı alıcam ama uyum sorunu yaşar mıyım bilmiyorum.

-Her PSU her Kasaya olur mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çoğunlukla uyar ancak kasa ve güç kaynağı SFX ise olmayabilir. Ayrıca HX1000İ gibi güç kaynakları küçük kasalara uymayabilir.
Arkadaşın dediğine katılıyorum. Eğer PSU ATX ise uyar değilse uymayabilir. Unutmadan birkaç çeşit PSU çeşidi var. ITX yani BTC, ATX gibi.

Her güç kaynağı her kasaya olmaz. Alacağın güç kaynağını ve kasayı söylersen yardımcı oluruz.
Kasam bu;
Frisby FC-6802BS 300w Mini Tower Kasa Kasa

Güç kaynağı bu ;
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 500W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Kasanız ve alacağınız PSU nedir ? Büyük ihtimalle uyacaktır.
Kasam bu;
Frisby FC-6802BS 300w Mini Tower Kasa Kasa

Güç kaynağı bu ;
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS BRONZE 500W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

Kasada zaten PSU var. Ama onu söküp bunu takacaksan uyar ki bence gereksiz bir şey. Ayrıca Frisby de çok kaliteli bir marka değil.

Arkadaşlar Merhaba,
Aynı konudan muzdaribim. Xigmatek Astro marka bir kasam var, içerisinde 650 watt güç kaynağı bulunmakta. Güç kaynağım arızalandı ve Corsair RM850 güç kaynağı ile değiştirmek istiyorum. Lakin bu güç kaynağının kasam ile uyumlu olabileceğinden şüpheliyim. Kasamın güç kaynağı bölümü kapalı bir bölmede ve nedense psu giriş ağzı çok ufak.. Bu konuda bilgili olan arkadaşlarım beni yönlendirebilirse çok sevinirim.

Kasam : Astro 650w 80plus power rgb led fanlı kasa fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. Astro 650w 80plus power rgb led fanlı kasa uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al.

Almak istediğim güç kaynağı : RM Series™ RM850 — 850 Watt 80 PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU (AU)

Dosya Ekleri

• IMG_2623.JPG
    IMG_2623.JPG
    557,4 KB · Görüntüleme: 238
  • IMG_2622.JPG
    IMG_2622.JPG
    508,1 KB · Görüntüleme: 234
  • psu.jpg
    psu.jpg
    66,8 KB · Görüntüleme: 167
Her güç kaynağı her kasaya olmaz. Alacağın güç kaynağını ve kasayı söylersen yardımcı oluruz.

Merhaba öncelikle burada yeniyim.

NZXT E500 Power Supply, ASUS TUF Gaming GT301 kasaya sığar mı ?​

Eğer sığmıyorsa bana 550W ve üzeri, modüler ve 80+ özelliklerine sahip bir güç kaynağı önerir misiniz 800-900 TL bütçe ayırdım bunun için Power Supply için bilerek biraz fazla ayırdım çünkü kasama bir ekleme yaptığım zaman bir daha Power Supply değişikliği yapmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı