Her gün ağrı kesici içmek

342746

Kilopat
Makaleler
10
Yaklasik bir haftadir sabahları basim agriyor. Kume tipi bas agrisi oldugunu düşünüyorum. Okulda oldugum icin ders dinleyemez hale geliyorum ve agri kesici içiyorum. Her gun parol icmek zararli midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Doktor reçete etmediği sürece her ilacı almak zararlıdır tabi ki.
Bu kadar sık ağrı kesici kullanmayın.

Bir zaman sonra ağrı kesiciler işe yaramamaya başlayacak. İleride sıkıntı çekebilirsin sırf bu yüzden. Nöroloji doktoruna görün .

Nöroloji, Beyin cerrahi (boyun fıtığı vb.) Dahiliye, Kulak burun boğaz ve Göz bölümleri direkt olarak alakalı baş ağrısı ile.
Yalnız şöyle bir gerçek var; genelde hepsi kendi branşına göre teşhis koyar :) Nörolojiye gittim, migren dedi, beyin cerrahi fıtık dedi, fiziksel tıp rehabilitasyon bölümüne gittim, fibromiyalji dedi, kulak burun boğaz alerjik bünyenden olabilir dedi, göze gittim o neyseki birşey demedi ama gözlük verdi ve ilerledi zaten zamanla baş ağrısından ayrı, psikiyatriye gittim, anksiyetenden dedi. Bunların hiçbirini uydurmuyorum :)
Bölüm farketmeksizin çoğu anti depresan verir ama. Anti Depresanların başta migren şeklinde olmak üzere, genel olarak kronik başağrılarını önleme etkiside var çünkü. Ama senin daha erken kronik demek için. Yinede git tabiki o ayrı. Benim kronik baş ağrım 10 seneyi aşkındır olan birşey.
Parol, Vermidon gibi parasetamol içerikli ilaçlar dışında sürekli kullanımda en az zararı veren başka ilaçta yok. Diğer tüm ağrı kesiciler aspirinde dahil, mideni en başta deler uzun kullanımda. Başka riskleride var. Şuan hergün kullanımda en güvenlisi parasetamol içerenler. Ama dozu günlük 2-3 taneden fazla olmamak şartı ile. Yoksa karaciğer isyan eder. Ben yıllardır günde 1-3 tane alıyorum maalesef. Bunlar dışında narkotik ağrı kesiciler zaten farklı ve çok şiddetli ağrılarda sadece verilir. (kanser, çoklu kırıklar vb.)

Geri
Yukarı