Her gün duş almak saç yıpratır mı?

1.5 dakikadan bir şey olur mu bilmiyorum ama genel anlamda saçlara fön çekmek saçları yıpratıyor ve kurutuyor o yüzden ben havlu kullanıyorum.

Hocam peki bir anda şampuan değiştirsem nasıl olur? Şu anda clear kullanıyorum, ve bayağıdır (7-8 ay) kullandım. Birden Panten'e geçsem nasıl olur? Ya da farklı bir markaya.

Hocam peki bir anda şampuan değiştirsem nasıl olur? Şu anda clear kullanıyorum, ve bayağıdır (7-8 ay) kullandım. Birden Panten'e geçsem nasıl olur? Ya da farklı bir markaya.

Saçların normalden bir tık fazla dökülür başlarda sonra yine her zamanki gibi dökülür. Tabii bu deriden deriye değişiyor.

Hergün duş almanın saça hiç zararını görmedim.Çocukluğum Adana da yaşamıştım çok sıcak olduğu için hergün duş yapardık bazen de birkaç kez ordan kalan alışkanlıkla eve geldigimde ilk işim duş yapmak olur.

Saç yarım sene, 1 sene gibi bir sürede şampuana alışıyor. O yüzden 6-12 ayda bir şampuan değiştirmek iyidir.

Nasıl yani hocam ben anlamadım. Ben şimdi birden değiştirsem, yarım yıldır clear ile aldığım duşu, yarın panten ile alsam ne olur?
Her şampuanın içindeki kimyasal sayısı ve miktarı farklı. Bir şampuanı uzun süre kullandığınız zaman, saçınız içindeki kimyasal sayısına alışıyor. Bir süre sonra başka şampuana geçtiğiniz zaman, saçınıza olan etkileri değişiyor şampuanın.

Burada bir hocamız saç bakım rehberi yapmıştı, saç bakım kremlerinin saç köküne değdirilmemesi gerektiğini söylüyordu. Siz iyice yediriyorum yazmışsınız, belki de çabuk yağlanmanın sebebi o ürün olabilir.
Bence de 2 günde 1 ideal. Saçımızın o doğal yağa ihtiyacı varmış. Her gün o tabakayı söküp atmak doğru değil diye okumuştum.
Evet, sebebi o olabilir. Saç kremi diplerden zor arınacağından ve yağlanmayı artıracağından diplere sürülmemeli.

Sıklığa gelecek olursak evet, 2 günde 1 en iyisi.

Geri
Yukarı