Her gün sözlükte 2 sayfa ezberleyerek yabancı dil öğrenilir mi?

haznedar00

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Her gün sözlükte 2 sayfa ezberleyerek dilimi ilerletebilir miyim? B2 seviye İngilizcem var lakin halen bazı noktalarda sıkıntı çekiyorum, özellikle de makale okurken. Diğer bir sorum kelime ezberlerken nelere dikkat edileceği?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ezber yapmamaya çalış. Bizim hocalar kelimeler veren ve o kelimeleri cümle içerisinde örneklendiren kağıtlar veriyor. Bu şekilde ezberden çok olayın mantığını anlamış oluyoruz ve çok daha akılda kalıyor. Sözlükten ezberlemek yerine o makale okurken bilmediğin kelimeleri bir deftere not al ve onlara çalış. Hem cümle içerisinde kullanıldığı için daha akılda kalıcı olacaktır. En azından ben ingilizce yazılar okurken böyle yapıyorum.

Merhabalar. Her gün sözlükte 2 sayfa ezberleyerek dilimi ilerletebilir miyim? B2 seviye İngilizcem var lakin halen bazı noktalarda sıkıntı çekiyorum, özellikle de makale okurken. Diğer bir sorum kelime ezberlerken nelere dikkat edileceği?
Gramerine güveniyorsan eğer yeni kelimeler ezberlemen sana çok katkı sağlayacaktır. Ama Gramer iyi değilse biraz çalışmanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı