Her İki iPhone 16 Pro Modeli 5x Optik Zoom Özelliği ile Gelebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
iPhone 15 Pro Max 5x Optik Zoom iPhone 16 Pro

Analist Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro Max modeline özel olan 5x optik yakınlaştırmaya sahip tetraprizma lensin gelecek yıl hem iPhone 16 Pro hem de iPhone 16 Pro Max modellerine genişletileceğini ileri sürdü. Kuo, iPhone 15 Pro Max’in kamerayla ilgili üretim zorluklarına odaklanan bir Medium gönderisinde bu bilgiyi kısaca açıkladı. iPhone 15 Pro Max’teki tetraprism lens […]

Devamı: Her İki iPhone 16 Pro Modeli 5x Optik Zoom Özelliği ile Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Hazırlık mı? :D zaten her iPhone birbirinin aynısı iki üç minimal özellikler ekleyip satıyorlar alan da çok.

Bence bu çok bilgisizce ve basma kalıp bir yorum. Telefon piyasasını ve telefonları takip ediyorsanız, yapılan değişikliklerin basite alınamayacağını bilirsiniz.
Tasarım konusunu ele alacak olursak:
Bu tasarımın bir üstü zaten ekranın Full ekran olması adanın da olmaması.
İşlemci konusunda daha nerelere gidilecek acaba? Zaten amiral gemisi olan telefonların işlemcilerin o kadar güçlü ki,o işlemciyi yoracak bi şey kalmadı.
Kamerada fazlasıyla geliştirme yapıldı zaten ki piyasanın en üstü kamerada İphone .
Bundan başka ne istiyorsun daha acaba?

5x zoom. iPhone'a göre büyük ilerleme olmuş olur.

Bence bu çok bilgisizce ve basma kalıp bir yorum. Telefon piyasasını ve telefonları takip ediyorsanız, yapılan değişikliklerin basite alınamayacağını bilirsiniz.
Tasarım konusunu ele alacak olursak:
Bu tasarımın bir üstü zaten ekranın Full ekran olması adanın da olmaması.
İşlemci konusunda daha nerelere gidilecek acaba? Zaten amiral gemisi olan telefonların işlemcilerin o kadar güçlü ki,o işlemciyi yoracak bi şey kalmadı.
Kamerada fazlasıyla geliştirme yapıldı zaten ki piyasanın en üstü kamerada İphone .
Bundan başka ne istiyorsun daha acaba?
Telefon piyasasını takip ediyorum ve yorumum gayet mantıklı yılların Type - C kablosunu bile olağanüstü mucizevi bir yenilik olarak tanıtan marka çok yenilikçi evet. Yarın bir gün çevreyi korumak için kameraları söküyoruz dese onu bile alkışlayacaksınız bu kadar az ile yetinmeyin deve yüküyle para ödüyorsunuz. Yarısı fiyata iki katı özellik sunan android cihazlar var. Arkasında ısırılmış bir elma var eheğ eheğ ortamda masaya koyuyorum eheğ eheğ kafasıyla telefon alanlar 10 yılda 2 yıllık özellik değiştiren Apple'ı tabiki inovatif görecektir...

Türkiye'de devasa vergiler olmasa üç aşağı beş yukarı aynı para amiral gemileri. Merak ediyorum yarı fiyatıyla iki kat özellik sunan telefon modelleri nelermiş.
Vergileri çıkınca diğer telefonların fiyatıda yarıya iniyor. Örneğin S23 Ultra, P60 Pro gibi cihazlar kamera ve yan özellikler olarak 14 Pro serisinden daha iyi olmalarına rağmen 30 - 40 bin lira daha ucuza bulunabiliyorlar.

S23 Ultra 45bin TL
P60 Pro 36 bin TL
14 Pro Max 76bin TL

Hatta kamera karşılaştırmalarını incelediğinizde S23 Ultranın 15 serisinden bile daha iyi olduğunu görebilirsiniz ki daha S24 çıkmadı. ( Dip Not : Samsung tercih ettiğim bir marka değil fakat hakkını vermek zorundayım son yıllarda Apple'ı ezip geçtiler inovatif açıdan)

Vergileri çıkınca diğer telefonların fiyatıda yarıya iniyor.
Samsung Türkiye’ye özel fiyat yapıyor mu bilmiyorum fakat Samsung’un Amerika sayfasına girip fiyatlarını kıyaslarsak S23 Ultra’ya göre 15 Pro 100 USD daha ucuz, 15 Pro Max 100 USD daha pahalı. Normalde aynı fiyatlarda cihazlar. Öyle de ezip geçti, iki kat fark var denecek şekilde birbirlerinin önüne geçecek modeller de değiller. İkisi de belirli bir noktanın üstünde işlemci performansı, kamera performansı veren aletler. Kabul ediyorum Türkiye’de Apple ürünleri daha pahalı fakat değerini koruyan aletler. Telefonu yenilemek istediğinizde çok daha alınası bir model.

Geri
Yukarı