Her konuyu dine bağlayanlarla nasıl baş edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maalesef dini bu şekilde suistimal ediyorlar. Allah ıslah etsin

O tür tiplerle baş edilmez. Yapılacak en iyi şey ortamı terk etmek ve o kişiyle bir daha yüz yüze gelmemektir.:)

Soru basit. Bu insanlar her şeyi dine bağlayarak insanları dinden soğutmaktan zevk mi alıyorlar? Müslüman olduğum halde bazı tartıştığım şahıslar bana sen Müslüman değilsin diyor. Böyle şeyler gerçekten beni soğutuyor.

Baş edilemez aynen de geç.

Kendi silahları ile vur "Herhangi bir kimse, din kardeşine 'Ey kâfir!' derse, bu tekfir sebebiyle ikisinden biri muhakkak küfre döner. Eğer o kimse dediği gibi ise ne ala. Aksi takdirde sözü kendi aleyhine döner." (Müslim, 1/319)

İnkar ederler, işlerine gelmeyince Kuran ayetlerini bile inkar ederler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Okulda hiçbir zaman dinimi belirtmediğim halde, bazı beynini kullanmaktan aciz insanlar "kafir misin olum sen" tarzı cümleler kullanarak benimle dalga geçiyorlar. Ben ise takmıyorum, bence sizde takmayın.

İnkar ederler, işlerine gelmeyince Kuran ayetlerini bile inkar ederler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bunlara oy kullandıran sistemin...

Onlara kendi silahları ile cevap ver. Mesela karşındaki kişi herkesin Müslüman olması gerektiğini savunuyorsa ona Kuranda'ki dinde zorlama olmadığı ile alakalı ayetleri gösterebilirsin. Ama bu tarz kişilerle mücadele etmek çok zordur. Yerinde olsam hiç uğraşmazdım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı