Her modemi resetlediğimde bilgisayarda yeni ağ oluşuyor

duecarrier

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

Başlıkta da belirttiğim gibi, her modemi resetlediğimde bilgisayar yeni bir ağ numarası oluşturuyor. Normalde böyle bir şey olmazdı, sebebi ne olabilir?

Modemim: TD-W9970 v3 300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

1592738458806.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Başlıkta da belirttiğim gibi, her modemi resetlediğimde bilgisayar yeni bir ağ numarası oluşturuyor. Normalde böyle bir şey olmazdı, sebebi ne olabilir?

Modemim: TD-W9970 V3 300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Eki Görüntüle 597175

Büyük ihtimalle modemi sıfırlıyorsun ve modem her şekilde kendini yeniliyor. Benim de modemim birkaç kez öyle oldu. Servisini çagırırsanız sorun çözülebilir.
Belli'ki ağın adını değiştirmiyorsun ağın adını değiştirmeyi dene.
Ağın adını değiştirmekten kastınız nedir?

Belli'ki ağın adını değiştirmiyorsun ağın adını değiştirmeyi dene.
Ağın adını derken? Eskiden böyle bir sorun yoktu. İsim değiştirmekle alakası olduğunu düşünmüyorum.
Büyük ihtimalle modemi sıfırlıyorsun ve modem her şekilde kendini yeniliyor. Benim de modemim birkaç kez öyle oldu. Servisini çagırırsanız sorun çözülebilir.

Servis yolu gözüktü sanırım.

Ağın adını derken? Eskiden böyle bir sorun yoktu. İsim değiştirmekle alakası olduğunu düşünmüyorum.
Servis yolu gözüktü sanırım.
Aynen.
Merhabalar,

Modemim: TD-W9970 V3 300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

Eki Görüntüle 597175

Aslında şöylede olabilir. Bağlantı içerisinde iki farklı ağ seçeneği olabilir. Bağlı olduğunuz kurumla görüşüp kontrol ettirebilirsiniz. Genelde bu sorun bundan kaynaklıda olabiliyor.

Son düzenleme:
Sorunumu çözdüm. Modeme bağlananların hızlarını sınırlandırmak için Qos ayarı kullanıyordum. Geçen gün bilgisayar için ip değişikliği yaptım. IPv4 ayarlarını değiştirmeyi unuttuğumdan dolayı ağ kendini otomatik resetliyormuş. Yardımlarınız için teşekkürler.

@Álvaro Morte
@Roockyme

Konu yoruma kapanabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı