Çözüldü Her oyunda 43FPS sınırı var!

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Salih Efe Ergür

Hectopat
Bir gün yine canım sıkıldı, oyunu açtım, bir baktım. O da ne? 43FPS alıyorum. Başka oyunlar da denedim. Minecraft'ta bile 43FPS sınırı var. Daha yukarısına çıkamıyorum. VSYNC kapattım, bir sonuç alamadım. NVIDIA Denetim Masasını kontrol ettim, bir sıkıntı bulamadım. (Ben bulamamış olabilirim.) Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi günler.
Bilgisayar: Nvidia GeForce GTX1070 | Intel i5 7600K | G.Skill RipjawsV 8GB (2x8) DDR4 3000MHz RAM | Toshiba OCZ 240GB (550MB Okuma / 530MB Yazma) SSD | Western Digital (WD) Caviar Blue 1TB 7200Rpm HDD | Asus B250G LGA1151 Anakart | XIGMATEK Frontliner EN8774 Middle Tower ATX Kasa | Cooler Master Seidon 120V V3 Sıvı Soğutma

Çözüm
Gözükmüyorsa CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin: powercfg -duplicatescheme E9a42b02-D5DF-448D-AA00-03f14749EB61 ve güç seçeneklerini tekrar kontrol edin.
Dediğinizi yaptım. Hiçbir şey değişmedi.
Oyun oynarken ekran kartının frekansı 937MHz. Ekran kartı sitesinde base clock 1607MHz olarak geçiyor. Frekans 937MHz üstüne çıkmıyor.

Oyun oynarken ekran kartının frekansı 937MHz. Ekran kartı sitesinde base clock 1607MHz olarak geçiyor. Frekans 937MHz üstüne çıkmıyor.
Çıkıyormuş.
Sorun çözülmüştür. MSI Afterburner'ı silip drıver'ı yeniden kurdum. Hangisi çözdü bilmiyorum. Siz de bu durumu yaşarsanız deneyebilirsiniz.
Güç seçeneklerinden nihai performans ayarını aktif hale getirmeyi deneyin.
Nihai performansa hiç bulaşmayın hocam. PC’yi hızlandırması gerekirken yavaşlatan bir ayar. Zaten bu ayar güç seçenekleri kısmında normalde gözükmüyor. Komut istemi ile aktif edilebilen ayar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı