Her oyunda FPS değeri sabit kalıyor

Maymun

Yoctopat
Daha fazla  
Selam her oyunda farklı FPS alıyorum ama hep sabit. Örneğin Knight Online'de 90'a sabitliyorken NFS Most Wanted 2 de 60'a sabitliyor. Bir av oyunu var onda da 72'ye sabitliyor ve yeni aldım bilgisayarı. 144 Hz DP kablosu HDMI kablosu takılı. Google'a yazınca çıkan sonuçların hiçbiri çözüm olmuyor. Windows 10 yapıyor sanırım bunu. Son çare Windows 7 ya da 8'e geçeceğim çaresi yoksa. Yardım edin :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam her oyunda farklı FPS alıyorum ama hep sabit. Örneğin Knight Online'de 90'a sabitliyorken NFS Most Wanted 2 de 60'a sabitliyor. Bir av oyunu var onda da 72'ye sabitliyor ve yeni aldım bilgisayarı. 144 Hz DP kablosu HDMI kablosu takılı. Google'a yazınca çıkan sonuçların hiçbiri çözüm olmuyor. Windows 10 yapıyor sanırım bunu. Son çare Windows 7 ya da 8'e geçeceğim çaresi yoksa. Yardım edin :(

NVIDIA kullanıyorsanız Denetim Masası'ndan düşey sekronizasyonu 3D ayarlar kullan yapın böylece oyun ayarlarından V-Sync kapalı olunca FPS sabitlemede kapalı olur tamamen sizin elinizde olur.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-08-15 175630.png
    Ekran görüntüsü 2021-08-15 175630.png
    16,1 KB · Görüntüleme: 51
sağolun beyler hepsini deneyeceğim pc 10100f gtx 1650s nvidia denetim masası var orda 144 hz yazıyor masaüstünden ayarlanan monitor kısmındada 144 hz nvidia denetim masasını fabrika ayarları yaptım zaten sonra oyun dvr diye bişey varmı ismi değişmiş sanırım onuda denedim olmadı bu arada knigt online çok eski bir oyun 91 fps dahi olmuyor oyunlarda kasmıyor ama 144 hz ile oynanış nasıl merak ettim onun için 144 hz monitor almıştım ben birşey yapmadım sabitlemedim pc kendi kendine yapıyor vsync de kapalı yani oyunun uyumluluk kısmından ayarlanan bir şey var oda olmadı düşey senkronisazyonda olmadı :(
Windows arama bölümüne grafik ayarları yaz oradaki tiki kapat. Ekran kartın NVIDIA ise FPS limit var ise kapa
Windows arama bölümüne grafik ayarları yaz oradaki tiki kapat. Ekran kartın NVIDIA ise FPS limit var ise kapat. Arama bölümüne oyun ayarları yaz onu da kapatarak bir dene bakalım.
grafik ayarı yazınca çıkan tık kapalıymış zaten nvidia fps limit nasıl kapatabilirim nvidia denetim masasındanmı usta

Yeni konular

Geri
Yukarı