Her oyunda jaggies, antialiasing, nesnelerin titreme luyor

charro

Picopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 8GB (1x8GB) Fury Beast Siyah DDR4 3200MHz CL16 PC Ram
SSD veya HDD modeli
ADATA Legend 750 500GB PCIe NVMe Okuma 3500MB – Ya
Ekran kartı
ASUS GeForce DUAL RTX 3060 V2 OC 12GB GDDR6 Ekran
Anakart
Asus PRIME A320M-K 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek A
Sistem özelliklerim bu.
Monitör ASUS VG248QG 165Hz.

c8b87602bd76db2b7b12f9d3da1168f1.png

PC'yi yeni aldım ve her oyunda bu sorun var hangi ayarı yaparsam yapayım çözemedim, NVIDIA denetim masasını altını üstünü getirdim yok ya olmuyor. Bu sorun gerçekten insanın canını çok sıkıyor bütün konu başlıklarını gezdim ve hiçbirinde çözüme ulaşılmamış artık son çare konu açıyorum.

favicon_144-vfliLAfaB.png

Charroyoutube.
Euro Truck Simulator 2 2023 06 26 00 41 15.
2716.png
önizlemeyi mesajda gösterme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda her şey çok belli zaten özellikle o beyaz tabelaya bakarsanız anlayabilirsiniz, uzağı bırak dibimdeki gölgelendirmeler bile tırtıklı.

ETS 2'de düzgün bir anti-aliasing metodu yok. Çözünürlük ölçeğini en azından 200% seviyesine çıkarmak lazım. Anizotropik filtreleme özelliği de önemli, sizden uzaktaki kaplamaları daha iyi işliyor. FPS'e çok olumsuz etkisi yok ama kaliteye etkisi çok.

ETS 2'de düzgün bir anti-aliasing metodu yok. Çözünürlük ölçeğini en azından 200% seviyesine çıkarmak lazım. Anizotropik filtreleme özelliği de önemli, sizden uzaktaki kaplamaları daha iyi işliyor. FPS'e çok olumsuz etkisi yok ama kaliteye etkisi çok.
O oyunda her ayarı denedim, yani aslında sadece örnekti video. Tüm oyunlarda bu şekilde

NVIDIA denetim paneline bak, FPS optimizasyonu diye her ayarı kapat diyen bir sürü zat var. Eğer anizotropik firtreleme(eşyönsüz filtreme) diye de geçebilir ve anti-aliasing metodlarını kapatmaya zorladıysanız bu merdivenleşme meydana gelir.

NVIDIA denetim paneline bak, FPS optimizasyonu diye her ayarı kapat diyen bir sürü zat var. Eğer anizotropik firtreleme(eşyönsüz filtreme) diye de geçebilir ve anti-aliasing metodlarını kapatmaya zorladıysanız bu merdivenleşme meydana gelir.
Nvidia denetim masasında her yolu denedim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı