Her sabah soğuk suyla saç yıkamak zararlı mı?

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Okul olduğu için her gün kafamı sadece suyla yıkamak zorunda kalıyorum çünkü sabah kalktığımda saçımın biri Anya'da biri Konya'da oluyor. Yıkadıktan sonra havluyla kuruluyorum fön makinesi hiç yapmıyorum her gün böyle yapıyorum. Bunu yapmamla ileride bir sorun oluşur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okul olduğu için her gün kafamı sadece suyla yıkamak zorunda kalıyorum çünkü sabah kalktığımda saçımın biri Anya'da biri Konya'da oluyor. Yıkadıktan sonra havluyla kuruluyorum fön makinesi hiç yapmıyorum her gün böyle yapıyorum. Bunu yapmamla ileride bir sorun oluşur mu?

Eğer saçınızı iyi kurutamazsanız hasta olursunuz.

Edit: Yanlış bilgi vermişim, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Hayır hiç bir sorun olmaz. Aksine sıcak yerine soğuk daha sağlıklıdır.
Ama şampuanla yıkamak yerine sadece doğal zeytinyağlı sabun kullanmak ve birer gün arayla sadece suyla yıkamak doğal yağı düzeyi için iyi olabilir.
Çünkü saç şampuanla yıkandıkça kuruduğundan vücut daha çok yağ salgılayıp dengeyi korumaya çalışır, bu da kısır döngü.
Onun yerine belli süre sadece suyla yıkarsan saçının daha az yağlandığını göreceksin.

Geri
Yukarı