Her sabah soğuk suyla saç yıkamak zararlı mı?

Eğer saçınızı iyi kurutamazsanız hasta olursunuz.
Islak saç hastalığa sebep olmaz.
Şurada ayrıntılı anlatıyorum:

Hayır hiç bir sorun olmaz. Aksine sıcak yerine soğuk daha sağlıklıdır.
Ama şampuanla yıkamak yerine sadece doğal zeytinyağlı sabun kullanmak ve birer gün arayla sadece suyla yıkamak doğal yağı düzeyi için iyi olabilir.
Çünkü saç şampuanla yıkandıkça kuruduğundan vücut daha çok yağ salgılayıp dengeyi korumaya çalışır, bu da kısır döngü.
Onun yerine belli süre sadece suyla yıkarsan saçının daha az yağlandığını göreceksin.
Hocam şampuan kullanmıyorum zaten yeşil bir tane sabun var zeytinyağı gibi kokuyor aynı onu kullanıyorum.

Hocam şampuan kullanmıyorum zaten yeşil bir tane sabun var zeytinyağı gibi kokuyor aynı onu kullanıyorum.
Güzel yapıyorsun. Ama eğer çok yağlanma sorunu yaşarsan sabunla yıkama sıklığını da azaltabilirsin.
Bu konuda bir çok video vardır Youtube'da:
Temiz olması için elma sirkesi katılmış suyla durulayabilirsin. Sadece toz ve kirden arındırmak da yeterlidir. İlk bir kaç gün alışana kadar yağlı kalabilir ama sonra düzene girer.

Okul olduğu için her gün kafamı sadece suyla yıkamak zorunda kalıyorum çünkü sabah kalktığımda saçımın biri Anya'da biri Konya'da oluyor. Yıkadıktan sonra havluyla kuruluyorum fön makinesi hiç yapmıyorum her gün böyle yapıyorum. Bunu yapmamla ileride bir sorun oluşur mu?
Saçlarını en fazla 2 günde bir yıkarsan senin için daha iyi olur. Her gün yıkanan saç yağlanmaya karşı daha hassas oluyor. Hatta bunu sıkça yaparsan sabah yıkadığın saçın gün sonunda yağlanmaya başladığını, ertesi sabah da yağlı bir saçla kalktığını fark edeceksin. En azından yıkama sayısını 2 günde bire düşürmeni tavsiye ederim.

Güzel yapıyorsun. Ama eğer çok yağlanma sorunu yaşarsan sabunla yıkama sıklığını da azaltabilirsin.
Bu konuda bir çok video vardır Youtube'da:
Temiz olması için elma sirkesi katılmış suyla durulayabilirsin. Sadece toz ve kirden arındırmak da yeterlidir. İlk bir kaç gün alışana kadar yağlı kalabilir ama sonra düzene girer.
Çok teşekkür ederim hocam öneriniz için.

Okul olduğu için her gün kafamı sadece suyla yıkamak zorunda kalıyorum çünkü sabah kalktığımda saçımın biri Anya'da biri Konya'da oluyor. Yıkadıktan sonra havluyla kuruluyorum fön makinesi hiç yapmıyorum her gün böyle yapıyorum. Bunu yapmamla ileride bir sorun oluşur mu?

Mesela bende migren var hocam. Kurutmadığım zaman baş ağrısı oluyor sizde hastalanabilirsiniz fön makinesi azıcık tutmanız tavsiyemdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı