Her Şey Dahil 4000 TL'lik Sistem

jh0312

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Önümüzdeki aya kadar aşağıda verdiğim sistemi toplamayı düşünüyorum. Şu an bu sistemi veya benzer bir sistemi kullanan arkadaşlara sormak istiyorum; genel anlamda memnun musunuz? Değiştirmemi tavsiye ettiğiniz parçalar var mı? Bunun yerine daha farklı bir sistem toplayabilir miyim?

Teşekkürler..

Anakart: MSI Z170a Gaming M3
İşlemci : Intel i5 6500
Ekran Kartı : MSI R9 380 Gaming 4G
RAM : Kingston HyperX Fury 8(4x2)GB 2666 MHZ DDR4
SSD : Kingston HyperX FURY 120GB
HDD : WD 1 TB 7200 RPM
Monitör : Asus 23.6" VP247T 1 ms
Kasa : Zalman R1 600W
Klavye-Mouse : Everest Rampage KM-R1
Kulaklık: Snopy Rampage SN-R10

Toplam Fiyat : 3950 TL

@jh0312 Hocam klavye ve fareyi kendin seç. Ben sana 4000 TL mönitörlü sistem önereyim:
4000TL Monitörlü.png

SSD'yi düşürüp, sıvı soğutmayı kaldırıp anakartı H170 Gaming M3 yapabilirsin öyle daha iyi olur fakat senin kararın.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Fakat ileriye dönük bir sistem toplamak istiyorum. Z170 chipset seçmemin sebebi buydu. İlerde K'lı bir işlemci alırsam overclock yapabilirim diye düşündüm. Sıvı soğutmayı da o zaman düşünebilirim. Ekran kartı olarak Sapphire önermişsin fakat ben Asus veya MSI almayı tercih ediyorum. Diğer bileşenler neredeyse aynı. Tavsiyen üzerinde küçük değişiklikler yapıp almayı düşünebilirim. Teşekkürler..

@jh0312 MSI tercih edebilirsin sıkıntı yok. Sıvı soğutma, çevresine göre gayet uygun fiyatlı ve kaliteli. İşlemci soğutucu olarak almanı tavsiye ederim. "K" ibareli işlemci alırsan, O.C yaptığında işlemcin ısınmaz hem.

SSD'yi Samsung Evo alman daha iyi olur. Overclock desteklemeyen Skylake'lerde stok fan var zaten OC yapmayacağın için gayet iyi yetecektir ben öyle kullanıyorum ısınmıyor işlemci soğutcu almayabilirsin. Sonra destekleyen işlemciye geçince soğutucu alırsın.

SSD'yi Samsung Evo alman daha iyi olur. Overclock desteklemeyen Skylake'lerde stok fan var zaten OC yapmayacağın için gayet iyi yetecektir ben öyle kullanıyorum ısınmıyor işlemci soğutcu almayabilirsin. Sonra destekleyen işlemciye geçince soğutucu alırsın.

SSD olarak Fury'lerde gayet başarılı. Fury yeterli olacaktır. Eğer ileride OC yapacaksa, sıvı soğutma alması daha iyi olacaktır.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Fakat ileriye dönük bir sistem toplamak istiyorum. Z170 chipset seçmemin sebebi buydu. İlerde K'lı bir işlemci alırsam overclock yapabilirim diye düşündüm. Sıvı soğutmayı da o zaman düşünebilirim. Ekran kartı olarak Sapphire önermişsin fakat ben Asus veya MSI almayı tercih ediyorum. Diğer bileşenler neredeyse aynı. Tavsiyen üzerinde küçük değişiklikler yapıp almayı düşünebilirim. Teşekkürler..
Sapphire kesinlikle iyi bir markadır. Performans, ses, soğutma konularında fark görmezsiniz, görürseniz bile Sapphire'in lehine farklar görürsünüz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı