Her şey dahil RX580 i3 6. nesil sistem alınır mı?

Mehmet ylmaz

Decapat
Daha fazla  
  • RX 580 4 GB
  • 16 GB RAM
  • Gigabyte H100M s2v
  • i3 6. nesil

Arkadaşlar böyle bir sistem, yanında 144Hz ASUS monitör, klavye, mouse, kulaklık, hoparlör vs. toplam 10.5K. Buna ek olarak Intel i5 11400F eklemeyi düşünüyorum. Bu şekilde bir sistemle PUBG Mobile turnuvaları sunacağım, canlı yayın vereceğim. Herhangi bir sıkıntı yaşanır mı?
Veyahut varsa daha sağlam önerileriniz, değerlendirebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 4 GB.
16 GB RAM.
Gigabyte H100M s2v.
i3 6. nesil.

Arkadaşlar böyle bir sistem, yanında 144Hz ASUS monitör, klavye, mouse, kulaklık, hoparlör vs. toplam 10.5k. Buna ek olarak Intel i5 11400F eklemeyi düşünüyorum. Bu şekilde bir sistemle PUBG Mobile turnuvaları sunacağım, canlı yayın vereceğim. Herhangi bir sıkıntı yaşanır mı?
Veyahut varsa öneriniz daha sağlam önerileriniz değerlendirebilirim.

Hocam ben olsam i5 ya da i7'ye geçerdim i5 9400F olabilir mesela. Ama daha iyisi çıkar diye düşünüyorum.

Oradaki işlemci zayıf. Ama siz de o sisteme i5-11400F ekleyemezsiniz. Anakartı değiştirmeniz gerekir. Hatta RAM'ler de büyük ihtimalle düşük frekanslıdır. Onları da değiştirmeniz gerekir.
Monitör, boş kasa ve PSU, klavye, mouse, kulaklık, hoparlör temizse bunlar için pazarlık yapın. Anakart, işlemci ve RAM'leri kendisi ayrıca satsın.
Ekran kartı da büyük ihtimalle o fiyatın yarısına sayılmıştır. Onun yerine yeni bir ekran kartı bulabilirsiniz.

Toplam bütçeniz ne kadar? Daha iyisi çıkar diye biliyorum @Mithat Berhan.
10k
İ3 6100 yeri geldiğinde GTX 1050 için bile yetersiz kalıyor.
Yayın yapacağım için yetersiz kalıyor
Oradaki işlemci zayıf. Ama siz de o sisteme i5-11400F ekleyemezsiniz. Anakartı değiştirmeniz gerekir. Hatta RAM'ler de büyük ihtimalle düşük frekanslıdır. Onları da değiştirmeniz gerekir.
Monitör, boş kasa ve PSU, klavye, mouse, kulaklık, hoparlör temizse bunlar için pazarlık yapın. Anakart, işlemci ve RAM'leri kendisi ayrıca satsın.
Ekran kartı da büyük ihtimalle o fiyatın yarısına sayılmıştır. Onun yerine yeni bir ekran kartı bulabilirsiniz.
Anakart i5 destekliyor

Geri
Yukarı