Her şeyden çok çabuk sıkılmak

eXKlinE

Centipat
Daha fazla  
Ders çalışırım karşılığını göremeyince sıkılırım, kitap okurum bir kitap bitirdikten sonra sıkılırım her ne iş yaparsam yapayım başta büyük heves büyük çabayla başlar sonunda sıkılır tamamen bırakırım. Bugün forumda açıklamak istedim belki siz bana bir öneride bulunursunuz diye.

Ders çalışırım karşılığını göremeyince sıkılırım, kitap okurum bir kitap bitirdikten sonra sıkılırım her ne iş yaparsam yapayım başta büyük heves büyük çabayla başlar sonunda sıkılır tamamen bırakırım. Bugün forumda açıklamak istedim belki siz bana bir öneride bulunursunuz diye.

Motivasyon işe başlamanı sağlar disiplin ise devam etmeni. Disiplinini sağlamalısın.

Siz ne önerirsiniz hocam sadece disiplini sağlarsam olabileceğinimi düşünüyorsunuz?

Burada sıkılmakt derken ne kast ettiğiniz önemli. Mesela ödeviniz var başlıyorsunuz yarım saat sonra bırakmak mı yoksa bir diziye başlayıp 2. bölümünden sıkılıp kapatmak mı? Eğer birinci ise her yapmadığın iş için bir oyununu silebilirsin böylece beyin bunu yapması gerektiğine inanır ve yapmanı sağlar.

Burada sıkılmakt derken ne kast ettiğiniz önemli. Mesela ödeviniz var başlıyorsunuz yarım saat sonra bırakmak mı yoksa bir diziye başlayıp 2. bölümünden sıkılıp kapatmak mı? Eğer birinci ise her yapmadığın iş için bir oyununu silebilirsin böylece beyin bunu yapması gerektiğine inanır ve yapmanı sağlar.

Mesela ben 1. gün düzgün çalışırım 2. gün düzgün çalışırım 3. gün sıkılır bırakırım. Böyle hocam.

Mesela ben 1. gün düzgün çalışırım 2. gün düzgün çalışırım 3. gün sıkılır bırakırım. Böyle hocam.

1. seçenek yani. Yukarıda yazdığımı uygulayabilirsin. Ya da disiplin kazanmak amacıyla her gün kendine basiit görevler belirle(örneğin yatağı toplamak yarım saat ders çalışma vs) basitten başla sonra alışınca arttır. Beynin başarma hissi ile mi ne alakalı diye okumuştum disiplinsizliği, belki bu yöntemin bir faydası olur.

Yaptığın işler hep yalnız başına olduğu için sıkıcı geliyor. Ülkedeki hayat yalnızlık üstüne kurulduğu için her şey çok sıkıcı.

Geri
Yukarı