Her sorunun altında "kronik sorunlu" yazan kişiler ceza almalı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ürünün kronik sorunu varsa söylenmeli ama kronik sorunlu deyip başka bir şey yazmamak yanlış. Kronik sorunlu olduğunu söyledikten sonra yardımcı olmaya çalışılmalı bence.

Kronik sorunlu yazanlardanım ben de bazı konularda ama size katılmıyorum çünkü herhangi birisi araştırma yapmamış hiç adam burada Monster gösteriyor veya vb marka diyor ki bu alınır mı?
Ulan insan bakar biraz ya.
Monster diye neden hayır alınmaz diyelim? Modele göre cevap verilmeli. Siz şimdi Monster da kronik sorunlu dersiniz. Bir ya da birkaç model için tüm marka mı kronik sorunlu oluyor?

Eğer kişi ürünü almış ve garantisi bitmişse kronik sorunlu yazmak pek bir anlam ifade etmiyor. Ama eğer alınır mı? Gibi soruyorsa 1 kişinin yazması ve diğer kişilerin o mesajı beğenmesi gerekir diye düşünüyorum. 10-15 tane aynı mesajı yazmak saçma olur. Ayrıca bir ürüne kronik sorunlu diyebilmek için aynı hatanın veya beklenmeyen durumun herkeste olması gerekmez, kullananların %30-40'ın da varsa kronik sorunludur, daha az ise kalitesizdir denebilir. Yani bu hata herkeste olmayabilir. Kronik sorunlu yazmak yerine çözüm yolu sunmak konu sahibinin daha çok işine yarar.

Monster diye neden hayır alınmaz diyelim? Modele göre cevap verilmeli. Siz şimdi Monster da kronik sorunlu dersiniz. Bir model için tüm marka mı kronik sorunlu oluyor?
Aynı olay SanDisk'te de var.

-SSD'nin markası ney?
+SanDisk
-Sorun SSD'de
Böyle saçma bir kalıp var işte.

Monster diye neden hayır alınmaz diyelim? Modele göre cevap verilmeli. Siz şimdi Monster da kronik sorunlu dersiniz. Bir ya da birkaç model için tüm marka mı kronik sorunlu oluyor?

Çok genel konuştum KB da ben aslında uygun fiyatlı Monster'lardan bahsetmek istemiştim çünkü bayağı bir şikayet var ve onu da geçtim insanlara Türk Mali diye yedirmeye çalışmaları hiç hoş değil.

-Ssd'nin markası ne?
+Sandisk.
-Sorun SSD'de.

Evet. SanDisk gayet kaliteli bir markadır ve sadece bir modeli sorunlu diye tüm ürünleri kötülenmemeli. Ultra 3D, 860 EVO'ya yakın kalitede mesela.

Ne kadar ceza verilebilir bilmiyorum. Gereksiz mesaj cezası verilebilir ama bu sefer konu sahibini uyarmak suç mu diye geri dönüşler oluyor. Moderasyon bu konuda zor durumda kalıyor.
Çok genel konuştum KB da ben aslında uygun fiyatlı Monster'lardan bahsetmek istemiştim çünkü bayağı bir şikayet var ve onu da geçtim insanlara Türk Mali diye yedirmeye çalışmaları hiç hoş değil.
Araştırma yapıp ona göre öneri yaparsak sorun kalmaz bence. Monster değişik bir marka. Monster'ın Segment Bilgisayar yani Rampage kökenli olduğunu biliyor muydunuz?

Ortak yönleri de var. Kaliteli ürünleri var ama araştırmak gerekiyor.

Öneri konularında konu sahibi kötü ürün almasın diye yazılabilir fakat teknik destek konularında yazmak doğru değil. Bazı üyeler bunu çok fazla yapıyor ve rahatsız edici bir durum gerçekten.
Adsız.png

-Ssd'nin markası ne?
+Sandisk.
-Sorun SSD'de.

Yalnız ben Monster falan almayın derken normalde belirtiyorum sorunlarını ve dandik parça falan kullandıklarından bir F/P laptopu değiller.
Ne kadar ceza verilebilir bilmiyorum. Gereksiz mesaj cezası verilebilir ama bu sefer konu sahibini uyarmak suç mu diye geri dönüşler oluyor. Moderasyon bu konuda zor durumda kalıyor.

Araştırma yapıp ona göre öneri yaparsak sorun kalmaz bence. Monster değişik bir marka. Monster'ın segment bilgisayar yani Rampage kökenli olduğunu biliyor muydunuz?

Ortak yönleri de var. Kaliteli ürünleri var ama araştırmak gerekiyor.

Evet haklısınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı