Her ürüne ayrı bir fatura almak mümkün mü?

Ulgoray

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Elimde N11'den aldığım bilgisayar parçaları var ve hepsini tek bir mağazadan aldım. Bununla beraber bütün ürünler tek bir fatura olarak yazıldı. Aklımda şu an ürünleri satma fikri var. Fakat ürünleri parça parça satacağım için, farklı farklı kişiler alacaktır. Haliyle ürünlerin garantisi devam ettiği için faturayı isteyecekler. Tek fatura olduğu içinde sadece tek bir kişiye gönderebilme şansım var. Sizce her ürüne ayrı fatura alabilme şansım var mı?

@ARDOWA

Şimdi baktım. Aslında elimde 3 adet fatura var. Ürünler 3 faturaya bölünmüş durumda. Yani işlemci, RAM bi faturada, ekran kartı, SSD bir faturada. Aynı zamanda arkada kopyaları da var. Kopyalarda faturadan sayılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@ARDOWA

Şimdi baktım. Aslında elimde 3 adet fatura var. Ürünler 3 faturaya bölünmüş durumda. Yani işlemci, ram bi faturada, ekran kartı, ssd bir faturada. Aynı zamanda arkada kopyaları da var. Kopyalarda faturadan sayılır mı?

Sizden yasal faturanızı kimse talep edemez. Fotokopi geçerlidir. Bu işlemci defalarca yapmış biri olarak söylüyorum.

Faturalarınızın fotokopilerini alıp aslı gibidir damgası yaptırırsanız kimse size söz edemez.

Garantide önemli olan fatura değil garanti kartıdır. Eğer satıcı garanti kartlarını eksiksiz doldurmuşsa sıkıntı olmayacaktır. Fatura daha çok satıcıyı bağlayan bir şey. Ama yine de birçok yer fatura ister işlem için.

Onun dışında fotokopi geçerli olacaktır @AKINCILAR in dediği.
Yine de tatmin olmazsan ürünü aldığın yerle bir konuş, gerekirse 3 tane daha fatura çıkarttır. Onu da yapar mı adam bilmem. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı