Her uzantı ile virüs bulaşabilir mi?

Sizleri şuraya alalım hocam. :)

Bu etkinlikten bir tane daha yaptınız mı veya yapacak mısınız? :)

İran’ın hacklenmesi backdoor açmaya yarayan USB bellek ile oldu. Hayret ediyorum, nasıl yerler bunu :D Çok karışık işler :) .exe falan hikaye bunların yanında :)
Benim dediğim sizinkinden önce oldu :)

Zaten ondan sonra kendi altyapılarını açtılar ve iletişim kurdular sistemler arasında.
Ama aralarındaki ajanları bilmiyorlardı tabii.

Güvenli bir site ve antivirüsün varsa seni uyarır ve .exe bir sürü uzantı var ve bunları hep virüs değil çünkü .exe uzantısı uygulama uzantısı hatta çok güvenilir antivirüsde mesela " en çok kullanılan ve en çok güvenilir. Exe " mesela bu bir virüs değil uygulama ama şu mesela " dünyanın en iyi en güçlü virüs ü. Exe "mesela bu bir virüs

Yanıtlar için teşekkür ederim. Peki antivirüsler bu dosya uzantılarının hepsini çalıştırdığımız anda tarıyor mu?

Daha yapmadım hocam :) Hayırlısı, müsait bir vakit bulunca açmayı düşünüyorum ama.
Bekliyoruz hocam. Benim az önce sizin sayenizde haberim oldu. Zaten büyük oranda çözümlenmiş. Yenilerine açığız :)

Fikir: Şirkete gelen pentest ekibinin sisteme backdoor yerleştirdiğini fark ettik...
Yanıtlar için teşekkür ederim. Peki antivirüsler bu dosya uzantılarının hepsini çalıştırdığımız anda tarıyor mu?
Büyük oranda tarıyor. Ancak taramasına rağmen güzel gizlenmiş virüsler olabilir. Gözden kaçırabiliyorlar. Bu yüzden bilmediğiniz hiçbir dosyayı açmayın.

Normal :D Adamların işi bu zaten :)
Hocam gelen ekip işlemlere başlamadan önce rapor sunmak zorunda. Ne yapacağına dair her şeyi en ince ayrıntısına kadar. Test aşamasında tabii ki açacaklar backdoor, dediğiniz gibi işleri bu. Bizim sıkıntımız şu; belirtilen backdoor dışında uzaktan bağlantı izni veren ve şirketten habersiz oluşturulan bir kapı. Bu büyük bir sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı