Her yazıcıya her mürekkep olur mu?

Rediron07

Hectopat
Yer
İstanbul /Anadolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus VP249QGR 144Hz 1Ms IPS / Corsair Spec Delta Mod Panel 6 Fan RGB / Corsair VS650 Psu / Asus B450M Dragon / Asus Tuf RTX 3060 / AMD Ryzen 5 5600 / Arctic Freezer 34 Duo / GSkill 2x8 16GB 3200mhz / Adata SX8200 Pro 512GB / Seagate Barracuda 2TB / Logitech G29 + Shifter / Logitech G512 / HyperX Pulsefire Haste / SteelSeries Arctis Nova 1/ Windows 10 Pro / Türk Telekom Fiber 100 Mbps / PS2 / PS3 / PS4
Merhabalar,

Epson yazıcıma en son 2yıl önce mürekkep almıştım ve o mürekkepler bitti. Aynı mürekkebe bakıyorum fiyat 3 katına çıkmış ve aynı mürekkebi Canon, Epson falan falan her markaya uyumlu diye satıyorlar. Benim kartuşlarım dolumlu şırıngayla dolduruyorum. Daha ucuza satılan marka belirtilmeyen 1 llik mürekkeplerden alsam doldursam bir sıkıntı çıkar mı? Yani her yazıcıya özel mürekkep yoğunluğu falan gibi şeyler varmı? Hepsi aynı mı yoksa?

Teşekkürler...

Farklı bir siyah mürekkep kullanırsanız sorun olacağını zannetmiyorum.

Benim gördüğüm şey şu ki ucuz renkli mürekkeplerle dolum yaptığım zaman resimlerde çizgiler meydana geliyor. Bu çizgilerin ortaya çıkış sebebinin ucuzlukla bir alakası var mı bilmiyorum. Eğer verebiliyorsanız renkli mürekkep olarak orijinal mürekkebi almanız daha iyi sonuç elde etmenizi sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Baktım kapatmadığım konuları kapatmak için yazıyorum bi önceki aldığım marka çakma mürekkepten tam benimkinin modelinin yazanı değil, sadece epson yazıcılar için yazanını aldım sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı