Her yerde çalışan ama benim evimde çalışmayan dağıtıcı

ArdaVarnali

Hectopat
Merhaba. Ben bir binada oturuyorum. Ortak internetimiz var, çatıda modem var ve herkese binanın içinden kablolama ile dağıtılıyor ve kullanılıyor.

Benim sorunum ise benim dağıtıcım fişe takıyorum güç ışığı yanıp sönüyor VDSL ışığı ise turuncuda kalıyor. Binada başka evlerde denedim dağıtıcım çalışıyor ama kendi evimde çalışmıyor güç ile ilgili bir sıkıntı var galiba. Sadece 2 3 kere çalıştı onda da 5 dakika sonra gitti. Lütfen yardımcı olun.

Not: Dağıtıcı veya adaptör bozuk değil. Eminiz.

VDSL kablonuz bozuk olabilir, komşunuzun cihazını sizin evinizde aynı fişe taktığınızda çalışıyor mu örneğin? Veya kendi cihazınızı farklı bir prize takmayı denediniz mi?

VDSL kablonuz bozuk olabilir, komşunuzun cihazını sizin evinizde aynı fişe taktığınızda çalışıyor mu örneğin? Veya kendi cihazınızı farklı bir prize takmayı denediniz mi?

Denedim farklı ptizlerde ama olmuyor.
Kablonu kontrol ettir?

Sorun kablo değil. Dedim ya güçle ilgili bir şey var ama ne yani çok saçma gibi geliyor. Evde her şey düzgün çalışıyor.

Herkes kablo/hat demis, sen onda sorun yok demissin. Komsudan uzatma elektrik kablosu cek cok uzak degilse oyle dene, ama dedigin gibi diger aletler duzgun calisiyor ise ben yine hat probleminde diretiyorum.

Geri
Yukarı