Her Zaman Güzel Bir Sistemim Olsun İstemişimdir

- AMD Athlon x2 240 64 bit işlemci (dikkatinizi çekerim 64 bit)
- Gigabyte m61pme-s2p Anakart
- Kingston 2 GB 800 MHZ RAM
- AMD Radeon Graphics HD 6570 ekran kartı (İşlemci darboğaz yapıyor tabi ekran kartını aldığımda cahildim)
- Seagate 320 GB HDD
- Markasını bilmiyorum 300 W PSU
Sistem canavar gibi. :D 2009'un Aralık ayında almışız. Faturası hala duruyor. :) Şuan tek isteğim işlemci anakart ve RAM yükseltmesi yaparsam bana yetecek. Zira en iyi sistemi bile toplasan 2 sene sonra yenisi çıkıyor. Elindeki parçaları satamıyorsun ya da geç satıyorsun, yüksek oranda değer kaybı vs. Yani belimde G3258, G4400, G4560 olsa bir de uyumlu anakart, hadi bir de 8 GB RAM tadından yenmez. :) Zaten oynadığım tek oyun CS GO. :D Takmayın sisteme sağlığınız yerinde olsun, önyargılarınızdan kurtulun gerisi önemli değil. (y)

Belki çok şaşıracaksınız ancak kötü bir sistemim olmasına rağmen ben yeni ve güzel bir sistemim olmasını istemiyorum. Neden mi? Çünkü bu kadar uçmaya bence gerek yok, sonuçta sürekli yeni işlemciler, yeni teknolojiler geliştikçe hep en iyisini istemeye başladık. Ben de artık bu döngüye girmek istemiyorum. Aynı şey telefon için de geçerli.
Dipnot: i5 4200M + HD Graphics 4600 Casper Laptop, LG G4c kullanıyorum.

Bu kadar alakalı olduğum halde şuan kasamda MSI NX7300 5. yüzyıldan kalma bir pasif ekran kartı kullanıyorum. Anakartımın ses yongası arızalı ve basit bir USB ses kartı - ses yongası bile almıyorum kaç haftadır. Öyle ki bilgisayardan müzik bile dinleyemiyorum şuan.
Monitörümün tam ortasından yeşil bir çizgi iniyor ve inanır mısınız gram takmıyorum, görmüyorum bile. Eskiden en dipteki ufacık çizik bile canımı sıkardı, şuan monitör yansa umurumda olmaz :)

Ekran kartım bozulduğu için şimdilik bunu idareten kullanıyor olsam bile yeni alacağım kart da ikinci el ve giriş seviyesi olacak :) Söylediğiniz gibi insanoğlu nankör, ihtiyaçlarını bilmiyor, her alanda lükse kaçıyor. Bizim de elbet lükse kaçtığımız noktalar vardır ancak en aza indirgeyip bilinçli tüketici olmaya çalışıyoruz.

Sonuç olarak alacağım hiçbir ekran kartı eskiden onboard grafik yongamızla oynadığımız Metin2 kadar zevk vermeyecek bana. Eskiden Metin2 oynadığım için alay edin diye yazmıyorum elbette bunu :) Bazı şeylerin tadını parayla elde edemiyorsun sonradan. Bu yüzden farklı farklı alanlarda zevk almayı öğrenmemiz gerek, hayat oyunlardan ibaret değil.

Son düzenleme:
Bilgisayarım bile yok vardı 9 yıllık kardeşimde şu an. [emoji1] Bir de laptop almıştım onu da tanıdığa verdim. Şu an S3 telefondan idare ediyorum. Ve gerek duymuyorum fazla para vermeye özellikle telefona.
Adama bakıyorsun son model telefon ama benim yaptığımın aynısını yapıyor ben ucuza o pahalıya ama . Neymiş uygulamalar hızlı açılıyormuş. [emoji3]
Pc telefon alayım diyorum, başka ihtiyaçlar varken de gerek duymuyorum. Sadece oyun oynamak için yatırım yapmak bana göre mantıklı gelmiyor.( Oyun hastası biri değilim ondandır ) Tabi kendimi ayarlasam her türlü alırım ama çok para vermem o da ayrı konu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı