Çözüldü Herhangi bir oyun açıkken ALT+TAB yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kkenanylmzz

Femtopat
Daha fazla  
Herhangi bir oyun açıkken ALT+TAB / WİN+D / CTRL+Shift+ESC / WİN+TAB vb. kısayol kombinasyonları çalışmıyor. Her seferinde F11 ya da ALT+ENTER ile oyunu küçültüp geçiş yapmak zorunda kalıyorum. Bu sorun son 1-2 haftadır mevcut. Oyunlar hariç bir uygulamada ya da masaüstünde hepsi çalışıyor sadece oyunlarda çalışmıyor. Çözümünü bilen yardım edebilir mi ? Teşekkürler şimdiden. (Sadece bir oyunda olan bir problem değil oynadığım tüm oyunlarda olan bir problem.)

Çözüm
Bu durum genelde HP gaming laptoplarda oluyormuş.

Omen Gaming Hub veya benzeri bir uygulama çalıştırıyor musunuz arkaplanda?

Bu uygulama açıkken oyun oynayınca sistemin ALT + TAB ve sizin dediğiniz bazı kısayolları tamamen devre dışı oluyormuş.

Omen Optimizer > Disable Windows Hotkeys diye bir ayar varmış. Onun tikini kaldırın öyle deneyin.

Veya Omen Optimizer'ı direk devre dışı da bırakabilirsiniz çok memnun olmayan kullanıcılar mevcutmuş bu optimizer olayından.

Bu ayarı bulamazsanız da Gaming Hub'u kapatın öyle deneyin bakalım sorun ondan mı.

Bahsettiğim ayarın resmi:

1.png

Bu uygulama açıkken oyun oynayınca sistemin ALT + TAB ve sizin dediğiniz bazı kısayolları tamamen devre dışı oluyormuş.

Omen Optimizer > Disable Windows Hotkeys diye bir ayar varmış. Onun tikini kaldırın öyle deneyin.

Veya Omen Optimizer'ı direk devre dışı da bırakabilirsiniz çok memnun olmayan kullanıcılar mevcutmuş bu optimizer olayından.

Bu ayarı bulamazsanız da Gaming Hub'u kapatın öyle deneyin bakalım sorun ondan mı.

1.png

Çözüm
HP Omen 17 Serisi bir laptop kullanıyorum. Çok teşekkür ederim. Omen Gaming Hub uygulamasından dediğiniz gibi tiki kaldırıp denediğimde bu sorunun çözülmüş olduğunu gördüm. Gerçekten çok teşekkür ederim 1-2 haftadır gereksiz yere eziyet çekmişim sorunum çözüldü.

Eki Görüntüle 1500300

Yeni konular

Geri
Yukarı