Herhangi biri kitap yazabilir mi ?

victorfrn

Hectopat
Yarı absürt yarı beni düşündüren bir konu açmak istedim. Eskiden beri kitap yazma ile ilgili bir fikrim vardı. Şu aralar pek bi tavan yaptı diyelim :D Nasıl başlanır yada bilgi birikimi mi gerekir? Ne diyorsunuz ahali?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yazmamalı. Yazmaya bir yerden başlamak lazım ama bu kesinlikle kitap değil bana kalırsa. Ilk önce denemeler yazmaya başla. Başkalarına oku görüşlerini al eksikliklerini gör. Hangi tarzda yazmak istiyorsan o tarzda kitaplar oku bol bol. Direkt kitap yazmaya başlanamaz şahsi fikrim.

Herhangi biri kitap yazabilir kimseyi tutamayız veya engelleyemeyiz. Fakat yazmalı mı? Bilgi birikimine sahip değilsen bence hayır. Bol bol kitap okuyarak, blog yazıları ile denemeler yaparak başka ve çok takip edilen blog yazarlarının yazılarını okuyarak kendini geliştirebilirsin. Ayrıca kitap yarışmaları vs oluyor onları takip edip orada da kendini test edebilirsin. Benim eski bir arkadaşım katılıp yarışmayı kazanmış ve kitabı yayınlanmıştı mesela.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı