Herkes 1 espri yapsın

Espri örneği: Yeni bir bilgisayar virüsü tüm dünyayı etkiliyor.
En sonunda olanlar olmuş ve uzaydan (UFO) Mustafa Topaloğlu'nu dağ başındaki evinde ziyarete gelen ama yerinde bulamayan bazı uzaylı dostlarımız, dünyada covid-19'un gidişatını da güncel olarak öğrenebilmek için global internet sisteminden ve Mustafa Topaloğlu'na ulaşabilmek için bir konuşmayı video konferansla yaparken, tüm kripto paraları ister soğuk, ister sıcak cüzdandaki hesaplarında bulunsun anında silip yok eden çok güçlü ve iç yapısı bilinmeyen bir bilgisayar virüsünü internet ağına (buluta) bulaştırmışlardır. Bu son durumda Elon Musk, Jef Bezos, Bill Gates, vb. ellerinde bolca kripto para rezervi bulunan ABD'li ünlü zenginler anında eriyen büyük servetleri karşısında büyük bir şaşkınlık yaşamıştır (Medyadan alıntıdır)

Not: Bu espriyi 1 nisan şakası olarak 1 nisan 2021'de başka bir forumda ve buna benzer ancak daha farklı senaryo ile yazmıştım. Zaten benim bunu yazmamdan 10-15 gün kadar sonra Thodex kurucusu olan Faruk Fatih Özer tüm kripto paralarla yurt dışına çıkabilmişti, tesadüfi olarak. Yüksek mebağlı olan bazı kripto para sahiplerini bu espri ile üzdüysem özür diliyorum. :)

Not 2: Bilim-kurgu, fantazi türünde çok soğuk olan bir espri olup, gerçek hayatta isimleri örnek olarak verilmiş bazı kişilerle veya bazı kurumlarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Not 3: Bu espriyle kripto paraların tam olarak karşısında olduğum izlenimi kesinlikle bu yazıdan sonuç olarak çıkmasın, zira gelecekte emniyet, altyapı ve en üst güvenlik önlemleriyle belki dünyanın tek para birimi haline de dönüşebilir, bu para birimi, bu da olasıdır, Çİn 'in son günlerde bu para birimini yasaklamış da olmasına rağmen. Saygılarımla. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
006rjqm5hhr71.png

Geri
Yukarı