Herkes akıllı telefon kullanmak zorunda mı?

aliiong

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Çok enteresan bir durumla karşılaştım. Size de anlatmak ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Köyde tuşlu telefon çekmiyor aranıyor işareti görünüyor. Ama köy sınırlanırından çıkınca (daha büyük yerleşim yerine gelince şehre filan) hattı görüyor. Sandım ki telefon bozuldu. Yeni ve sıfır tuşlu telefon aldım o da şehir de şahane, görüyor hattı, operatörün ismi çıkıyor. Bugün tekrar köye geldim telefonu babanneme verip kadının telefon hasretini gidermek amacıyla, ama bir baktım sıfır aldığım ve şehirde çalışan telefon, diğer telefondaki problem bunda da çıktı. Sıfır telefon çekmiyor. Ben de hattı akıllı telefona taktım, oldu çalıştı arama yaptı. Tuşlu telefona takıyorum yok.
Aklı Eren var mı bu probleme?

Herkese merhaba. Çok enteresan bir durumla karşılaştım. Size de anlatmak ve düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum. Köyde tuşlu telefon çekmiyor aranıyor işareti görünüyor. Ama köy sınırlanırından çıkınca (daha büyük yerleşim yerine gelince şehre filan) hattı görüyor. Sandım ki telefon bozuldu. Yeni ve sıfır tuşlu telefon aldım o da şehir de şahane, görüyor hattı, operatörün ismi çıkıyor. Bugün tekrar köye geldim telefonu babanneme verip kadının telefon hasretini gidermek amacıyla, ama bir baktım sıfır aldığım ve şehirde çalışan telefon, diğer telefondaki problem bunda da çıktı. Sıfır telefon çekmiyor. Ben de hattı akıllı telefona taktım, oldu çalıştı arama yaptı. Tuşlu telefona takıyorum yok.
Aklı Eren var mı bu probleme?
IMEI kontrol ettiniz mi? 1 yıl hat takmayınca kapanma durumu olmuş olabilir mi? Sıfır alsanız bile tuşlu telefonda IMEI çalıntı olma durumu çok çıkıyor.

Tuşlu telefonlar genellikle 3G desteğe sahip olduğu için olabilir ve şu an en kötü akıllı telefonlar bile 4.5G destekliyor bu yüzdende akıllı telefona geçince daha iyi bir bağlantı sağlıyorsunuz haliyle.

Çok haklısınız, ama 1 ay öncesine kadar problem yoktu. Köy yerlerinden 3G destekleyen teknolojiyi kaldırmışlar demek ki.

Akilli telefon daha gelismis oldugu icin olabilir mi?

Aa o ihtimal hiç aklıma gelmedi.

IMEI kontrol ettiniz mi? 1 yıl hat takmayınca kapanma durumu olmuş olabilir mi? Sıfır alsanız bile tuşlu telefonda IMEI çalıntı olma durumu çok çıkıyor.

Pek IMEI işinden anlamıyorum ama şehirde çalışan telefon köyde çekmiyor. Sanırım onunla alakalı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anneannemde Samsung dokumatik eskilerden mevcut. Hem aranacak kişiler direkt ana ekrana ismiyle simge olarak da ekleniyor. Karıştırmasına da gerek kalmıyor.

Aklınızda bulunabilir. En azından daha teknolojiye destekli olur. Belli bir yaştan sonrası tabii zor ama iletişimde önemli.

Anneannemde Samsung dokumatik eskilerden mevcut. Hem aranacak kişiler direkt ana ekrana ismiyle simge olarak da ekleniyor. Karıştırmasına da gerek kalmıyor.

Aklınızda bulunabilir. En azından daha teknolojiye destekli olur. Belli bir yaştan sonrası tabii zor ama iletişimde önemli.

Evet hatırlattığınız için çok sağ olun. Çok mantıklı geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@aliiong :
Aldığın telefonun markası ve modeli nedir?

2G, 2G + 3G ve 2G + 3G + 4G kullanabilen tuşlu telefonlar var.

2G (GSM) en geniş kapsama alanına sahiptir ve bundan dolayı hemen her yerde bu teknoloji'yi bulmak mümkün. Operatörler bas istasyonlarını farklı yerlerde kurabilirler ve bundan dolayı çekim gücü farklı olabilir yada operatörlerin hepsini çekmeyebilir. Baz istasyonu arızalanmış olabilir ve istasyon merkezi yerden uzak ise, tamiratı uzun sürebilir.

Sana bir kaç soru:
Köy'e gittiğinde kendi telefonunu yanında götürdün. Sen aynı sorunla karşılaştın mı?
Köy'de aynı sorunu yaşayan başka köylü var mı? Hepsi aynı operatörü mü kullanıyorlar?
En kötü ihtimal köy muhtarı tarafından bilgi alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı