Herkes beni dışlıyor

Mİ10.hype

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi notlarını yükseltmen yeterli, okulda dışlanmamak için.
Denendi ve onaylandı😉

Genellikle sınıfça kimsenin dersle alakası yok.
Eğer sizi dışlıyorlarsa onlara iyilik yapmayın zamanla sizi kullanmaya başlarlar. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey ya sınıf değiştirmek ya da sınıftakilerle konuşmayı denemektir.

Ne yazık ki sınıf değiştirme konuşmayı deneyince hemen az konuşup geçiştiriyorlar.

Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz.

Ben ortaokul zamanında obezdim ve herkes bana tiksinerek bakıyordu bende hırs yaptım umursamadım spora yazıldım ve derslerime çalıştım onlardan hemdaha fit ve lös de sıralamada fark attım şimdi o dışlayan kızlar sevgili olmak istiyordu yani diyeceğim hırs yap ve başar.

Arkadaşlar sakın yaş küçük falan demeyin, ağaç yaşken eğilir.

Annem babam sürekli böyle geçiştirdiği için dışlandım eğitim hayatım boyunca.

En iyi arkadaş, dost gibi şeyler edinme kendinizi dışlanıyor hissediyorsan.
Bir de şunu düşün; senin en iyi arkadaşının en iyi arkadaşı sen misin?
Sana tavsiyem kendini geliştirmeye bak, ve kimsenin ayağına gitme. Arkadaşlıklar kuracaksan da çok içli dışlı olmamaya, ağzından çıkacak lafı 2 kere düşünmeye çalış. Hızlı bir şekilde kişiliğini oturtmaya bak. Lisede çok işine yarayacak. Kendini nasıl geliştireceğini anlatmama gerek yoktur sanırım.

Bu yazdıklarım 7 için biraz erken aslında liseye başlayınca devreye sokabilirsin. Dediğim gibi şu an kitap okuman, İngilizceni geliştirmen en yararlısı olacaktır. Zaten sonraki sene LGS sınavın var sanırım.
Ben de demeye çalışıyorum dediğiniz hocam, daha 7. sınıfta arkadaşımız daha erken bunları düşünmek için.

Yirmi yaşına kadar ahlak abidesi gibiydim. Hep iyi biri olmaya çalıştım. Olumsuz konuşmamaya, karşımdaki insanın moralini basit şeylerde bile bozmamaya çalıştım. Bir yerden sonra çok düşünceli olmak, insanları mutlu etmeye çalışmanın ve kendi keyfini kaçıracak kadar ahkaklı olmanın boş bir şey olduğunu anlıyorsun. Sen bunu yaptıkça karşındakiler seni potansiyel enayi olarak görecek. Gelen geçen nasihat verip takdir edecek ama sen mutlu olmayacaksın.

Vicdanın rahat olduktan sonra kimsenin düşüncesinin önemi yok. Bak keyfine. İnsanlar ne derse desin. Bu toplumun ahlak anlayışı çok farklı. Sorguladığın ve karşı çıktığın an "ahlaksız" oluyorsun. İnsanlar aklı başında olanları sevmez. Onlara işlerine yarayacak "ahlaklılar" lazım. Çok sevilmiyorsan bence doğru yoldasın.

Youtube'da şifa kaynağı bir meditasyon videosu var. 7 dakika 31 saniyelik videonun 4. dakikasının 23-26. saniyeleri canımı sıkanlara tepkimdir. Videoyu bilen bilir. Bu konuya uygun gitmez diye link koymuyorum. İsteyen aratıp rahatça inceleyebilir.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz
Bende yedinci sınıfım.hic bu konuya takma çünkü bunun nedenini bilmiyorum

Çünkü güzel futbol oynayamıyoruz diye sivrizekalar bizi dışlıyor.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı