Herkes sistemini paylaşsın

Evet 21:9.
Eksi olarak, medya tüketirken (YouTube'da nadir ultrawide videolar var) tam ekran olmuyor. Yapmak mümkün ama ya kırpılıyor ya esnetiliyor. Onun dışında bir eksisi dikkatimi çekmedi benim.

Artıları, çalışırken yan yana iki pencere koyunca çok kullanışlı oluyor. Oyunlarda sürükleyiciliği kesinlikle artırıyor genişleyen görüş açısıyla. Bazen daha çok alan görmek oyunda avantaj da sağlayabiliyor. (oyuna göre değişir)

Ben tavsiye ederim. Güzel bir deneyim. Bu saatten sonra ben 32:9'a geçerim 16:9'a dönmem, o kadar bağlandım ultrawide işine.

Şu anki iki monitörümü satmadan üstüne 8-9k değerinde idare edebilecek normal bir 21:9 monitör almayı planlıyorum. Curved mı alsam yoksa IPS olarak düzmü alsam bilemedim tavsiyeniz var mıdır bu konuda?

Şu anki iki monitörümü satmadan üstüne 8-9k değerinde idare edebilecek normal bir 21:9 monitör almayı planlıyorum. Curved mı alsam yoksa IPS olarak düzmü alsam bilemedim tavsiyeniz var mıdır bu konuda?

Ben curved kullanıyorum ama o kadar alıştım ki benim için normal panelden bir farkı yok.
IPS ultrawide güzel olur bence. Curved için VA almayın.

Geri
Yukarı