Herkese açık CS 1.6 server kurulumu nasıl yapılır?

Makaleler
1
Yer
Türkmenistan
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci programmist(programci, yazilimci), 3DS MAX ögrencisi
Selam herkese. Ben CS 1.6 server açmak istiyorum. Bu server herkese açik şekilde olmali. Internette araştirma yaptım, Technopat'da yardim için konu açtım ama serveri bir türlü herkese açik şekilde yapamadim. Şöyle bir sorum var: Ethernet kablo takarsam arkadasimla CS 1.6 lan oynayabilir miyim? Yoksa arkadasim da Ethernet kablo takmak zorunda mi? Bir de Server'in herkese açik olmasi için port açiliyormuş. İnternetten araştirdim. Açtigim port dogru mudur?

Screenshot_2023-06-19-21-44-23.png

Ha bir de şimdi telefonda olduguma bakmayin, soylediklerimi bilgisayarda uyguladim. Bilgisayar local IP'sini yazdim local IP address yerine. Ha bir de serveri açarken (hlds da) ınternet şeklinde mi açmak gerekiyor? Ben açip test ettim ama sadece kendim girdim. Ama o açtigim an Ethernet kablo takili değildi ve Wi-Fi'den giriyordum.

Bir de bilgisayarda ag güvenlik ayarlari yapmak gerekiyor mu? Eger başka bir şey yapmak gerekiyorsa söyleyin yani bir şeyleri eksik yapmiş olabilirim. O yuzden de herkese açik olmayabilir. Ben CS 1.6 serveri herkese açik şekilde yapmak için 3 aydan beri ugraşiyorum. Yardim ederseniz çok sevinirim.

Yazmayi unutmusum modemim tplink.

Moderator hocam ustunu cizdiginiz lokal ip. Neden cizdiniz. Lokal ip o ya onunla birisi benim konumumu ogrenemez ve baska bi sey yapamaz.

Son düzenleme:
Modeminiz üzerinden Counter Strike 1.6 sunucusu için gerekli portları aktif etmeniz gerekli, sonrasında windows güvenlik duvarını kapatmanız gerekebilir bazı durumlarda sunucular gözükmüyor çünkü. Eğer arkadaşınızla aynı internete bağlıysanız LAN kısmında görebilirsiniz fakat farklı internetler kullanıyorsanız konsol (") kısmından connect IP : PORT şeklinde bağlanması gerekecektir. HLDS kısmında da İnternet seçmeniz gerekmekte.

Modeminiz üzerinden Counter Strike 1.6 sunucusu için gerekli portları aktif etmeniz gerekli, sonrasında windows güvenlik duvarını kapatmanız gerekebilir bazı durumlarda sunucular gözükmüyor çünkü. Eğer arkadaşınızla aynı internete bağlıysanız LAN kısmında görebilirsiniz fakat farklı internetler kullanıyorsanız konsol (") kısmından connect IP : PORT şeklinde bağlanması gerekecektir. HLDS kısmında da İnternet seçmeniz gerekmekte.
Yukardaki gorselde acdim portu, dogrumu acdim hocam? Bide windows guvenlik duvari kapatdim. Arkadasimla Farkli internetden giriyoruz. Hlds da internet secdim hocam. Bide ethernet kablo takili. Şimdi arkadaşim benim global ip imdenmi girecek? Ben kendim global ip imi yazarak girdim ama girmedi.

Yukardaki gorselde acdim portu, dogrumu acdim hocam? Bide windows guvenlik duvari kapatdim. Arkadasimla Farkli internetden giriyoruz. Hlds da internet secdim hocam. Bide ethernet kablo takili. Şimdi arkadaşim benim global ip imdenmi girecek? Ben kendim global ip imi yazarak girdim ama girmedi.
Google'a whats my ip address yazınca yukarıda bir IP adresi çıkıyor arkadaşın o IP'yi alıp sonuna portu ekleyerek girecek.

Eğer bu tarz şeyleri uğraşmadan yapmak istiyorsanız kendinize sanal sunucu kiralayabilirsiniz bu konuda NacssHost'u inceleyebilirsin, kurulumda falan yardımcı olurlar.

Web sitesine gitmek için tıklayabilirsiniz.

Google'a whats my ip address yazınca yukarıda bir IP adresi çıkıyor arkadaşın o IP'yi alıp sonuna portu ekleyerek girecek.

Eğer bu tarz şeyleri uğraşmadan yapmak istiyorsanız kendinize sanal sunucu kiralayabilirsiniz bu konuda NacssHost'u inceleyebilirsin, kurulumda falan yardımcı olurlar.

Web sitesine gitmek için tıklayabilirsiniz.
Verdiginiz site engelli bizde.

Buradaki gosterilen ip olurmu hocam:
IP

Oyunyöneticisi veya csdurağı gibi yerlerle de iletişime geçebilirsin. Bu arada hocam server ne SW'si olacak Jailbreak falan mı?
Ben orasini gecdim ya CSDM server. Bi eksigi var herkese açik yapmaliyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı