Herkesin değişik olması

XMixtelXx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Motorumu tamirciye veririm, 2 gün sonra almaya gelirim usta kaynak için para ister motoru 2 gün boşta bekletir. Günısı değiştirrim, gözümün önümde ters çevirip aynısını geri takar sonra da dükkan sahibini arayıp söyleyince, "yok onlar değiştirmiştir" der. Araç çektirecek olurum, arkadaş "tanıdık var" der, ararım "120 TL" der. Kendi bulduğumu ararım "100-120 TL" arası der fiyat aynı, bu nasıl tanıdık olur? Klima taktırırım bozuk takar, bir de tamiratçı çağırıp ona ayrı para veririm. Kısaca teknik iş ile ilgili tüm dükkan sahipleri kimse işini düzgünce yapmıyor bu ülkede. Sizin de etrafınızda yaşadığınız bu tür olaylar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden kirada oturduğumuz evde kombi sıkıntı çıkartmıştı. Ev sahibi emlakçılar da siz ödeyin parasını demişlerdi fakat ne yapıp edip onlara ödettirmiştik. Bir de gelen kombiciler de dolandırıcılardı. Ben kombinin sıkıntısını internette araştırıp çözümü bulmuştum fakat yine de kombicilere yaptırmaya karar vermiştik. Bana göre sadece bir kablonun değişmesi yeterliydi fakat kombiciler anakart tamiri yaptırıp emlakçıdan onun ücretini aldılar; birkaç saat sonra yine aynı sıkıntı çıkınca birkaç şey daha denediler, onlar da işe yaramayınca en sonunda benim değiştirilmesi gerektiğini düşündüğüm kabloyu değiştirdiler ve kombi daha da sıkıntı çıkartmadı. Bu süre zarfınca ev sahiplerini iyice soyduklarını düşünüyorum. Dolandırıcılar birbirlerini buldular.

Aynı şekilde çanak anten de taktıracaktık fakat o işi yapan adam elinden gelen en iyi şekilde yapmıştı. Kendisini takdir ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı