Herkesin kimlik verileri neden açıkta?

Sonrada "kendini polis olarak tanıtanlara itimat göstermeyin." diye SMS atıyorlar. Adamlar kendi vatandaşlarını koruyamıyorken biz nasıl önlem alalım.

Ondan mı her gün tanımadığım firmalardan onlarca reklam alıyorum. Bende ''kim satıyor benim numaramı'' onlara diyordum.
Numara olayı bambaşka bir mevzu zaten, girdiğin yerlerin çoğu satıyor onlar satmasa telefon numara sağlayıcın bile satıyor :D

Gerçekten merak ettim nasıl bulabilirim o siteyi? Telefondan gireceğim sıkıntı olursa da önemli olmaz.
Birader söz konusu siteye ben de girmedim ama içinde kimliklerin olduğuna dair yerli ve yabancı kaynaklar var. Girip alanlar var. Ben bunun siber suç olduğu için ve virüs olabileceğinden şüphelendiğim için girmedim. Sonradan evden alırlar.

Birader söz konusu siteye ben de girmedim ama içinde kimliklerin olduğuna dair yerli ve yabancı kaynaklar var. Girip alanlar var. Ben bunun siber suç olduğu için ve virüs olabileceğinden şüphelendiğim için girmedim. Sonradan evden alırlar.

Siber suçlar neden müdahale edemiyor? Kaynak sunucu yut dışında olduğu için mi? En azından erişim yasağı bari koyabilirlerdi. Açıkçası huylanmadım değil ha 🤔 Sosyal medyada yaygara yapıp milleti oltaya çeken bir balıkçıda olabilir.

Geri
Yukarı