Herkesin kod yazmak istemesi

509401

Hectopat
Tamam yazabilir sıkıntı yok ben özenenler için söylüyorum nedense bugünlerde kod yazanlar havalı diye bir şey çıktı neden çıktığını bilmiyorum. Mesela bir tane konu gördüm "kod yazanlar havalı hacker gibi o yüzden bende kod yazmak istiyorum" yazılımcılık havalı bir şey değildir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evet dostum format atmayı öğrendim ve yazılımcı oldum nereden bildin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende yeni öğrenmeye başladım fakat amacım Android'de oyun tasarlamak. Dediğini daha çocuklar söyler genelde. Filmler, kitaplar şundan bundan heves ederler. İlgileri de Max 1 haftadır. Çocuk oyuncağı değil. İleri seviyede feci algoritma gerektiriyor. Bu bilgide normal şartlarda liseden önce yapabilmesi zor.

Tamam yazabilir sıkıntı yok ben özenenler için söylüyorum nedense bugünlerde kod yazanlar havalı diye bir şey çıktı neden çıktığını bilmiyorum. Mesela bir tane konu gördüm "kod yazanlar havalı hacker gibi o yüzden bende kod yazmak istiyorum" yazılımcılık havalı bir şey değildir. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Havalı olup olmadığını kendi öğrenecek. Başladığında istekli ise devam eder zor da olsa. İstek yok ise olmaz o iş.

Canımı sıkıyor. İki satır kod yazınca kendilerine yazılımcı diyorlar ve bu da yazılımcılığın kolay bir meslek gibi görülmesine neden oluyor. kimsenin öğrenmesini engelleme hakkımız yok ama 2-3 ay sonra bırakacak 15 yaşındaki şımarık lamerlar yapmasın.

Hocam zaten kimse havalı olmak için yapıyorsa öğrenemez bu işleri. Benim içimden geldi meraklıyım bu konularda ben bile zor öğreniyorum. O havalı olmak isteyen tipler olsa zaten kod öğrenme çabasına girseler 1-2 saate bırakırlar.

Geri
Yukarı