Herkesin YouTuber, TikToker ve Al-Satçı olmak istemesi

Acayip bir durumdur.

Para kazanmanın kolay olduğunu düşünen insanlar bu işlere yöneliyor.
Olup, bu işe emek veren insanları tebrik ederim ama sanıldığı kadar da kolay işler değil...

Çünkü artık insanlar kolay paranın peşinde. Üniversite okumak, bir bilim dalında profesyonel şekilde ilerlemek, kendini geliştirmek, rakiplerine fark atıp iyi bir kariyer tırmandırmak kimsenin işine gelmiyor. Bunları yapabilmek zordur, emek ve çok çalışma ister.

Yattıkları yerden, oturdukları yerden şaklabanlık yaparak para kazananları görünce herkes yönünü buraya çeviriyor. Sonra da ülke neden böyle, neden şöyle tarzı konulara geliyoruz. Hayat sizin hayatınız, kendi kararlarınız hayatınızın gidişatını belirler. Kendinizi 10 yıl sonra nerede görmek istiyorsanız o şekilde bir hayat yaşayın.

Çünkü artık insanlar kolay paranın peşinde. Üniversite okumak, bir bilim dalında profesyonel şekilde ilerlemek, kendini geliştirmek, rakiplerine fark atıp iyi bir kariyer tırmandırmak kimsenin işine gelmiyor.

Yattıkları yerden, oturdukları yerden şaklabanlık yaparak para kazananları görünce herkes yönünü buraya çeviriyor. Sonra da ülke neden böyle, neden şöyle tarzı konulara geliyoruz.
Onları buna iten de ülke ama işte. Kısır döngü...

Türkiye'de herkes ya tiktoker, ya YouTuber'ya da al-satçı olmak istiyor, kimse demiyor ki ben tamirci, teknisyen, girişimci, makine mühendisi, sanayici olmak istiyorum. Bu şekilde herkes YouTuber, tiktoker olursa üretimi kim yapacak ki?

Abi 2 görüntüleme yi görünce bırakırlar YouTube'yi tik toku falan: D

Türkiye'de herkes ya tiktoker, ya YouTuber'ya da al-satçı olmak istiyor, kimse demiyor ki ben tamirci, teknisyen, girişimci, makine mühendisi, sanayici olmak istiyorum. Bu şekilde herkes YouTuber, tiktoker olursa üretimi kim yapacak ki?

YouTuber tiktoker bilmem ama al satçılıkta iyi para var.

Yeni konular

Geri
Yukarı