Herkesin kullandığı yapay zeka ne?

Varllemiir

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce 940mx
i57200U
8gb ram
Günümüzde herkes yapay zekaya fotoğraf vb. şeyler yaptırıyor peki bunu nasıl yapıyorlar hangi programdan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürü farklı farklı var. Örnek bir görsel atarsan o görselin hangi yapay zeka aracıyla yapıldığını bilenler daha net yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Ortalık şu anda yapay zeka uygulamasından geçilmiyor.

Günümüzde herkes yapay zekaya fotoğraf vb. şeyler yaptırıyor peki bunu nasıl yapıyorlar hangi programdan?

Sosyal medyada gözünüzü kısıp bakınca ne görüyorsunuz akımını mı söylüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sürü farklı farklı var. Örnek bir görsel atarsan o görselin hangi yapay zeka aracıyla yapıldığını bilenler daha net yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Ortalık şu anda yapay zeka uygulamasından geçilmiyor.

Hepsi birbirinin aynısı. Şu anda bu yapay zeka modelleri var:

ClosedAI OpenAI: ChatGPT ve DALL-E
Çoğu sitenin sattığı da bunun için arayüz. Abonelik gerekli, OpenAI'a bağımlısınız.

Stability AI: Stable Diffusion
Fotoğraf için. Kendi sisteminizde internet bağlantısı olmadan da çalıştırabilirsiniz.

Facebook Meta: LLaMA
Yazı için. Kendi sisteminizde internet bağlantısı olmadan da çalıştırabilirsiniz.

Hepsi birbirinin aynısı. Şu anda bu yapay zeka modelleri var:

ClosedAI OpenAI: ChatGPT ve DALL-E
Çoğu sitenin sattığı da bunun için arayüz. Abonelik gerekli, OpenAI'a bağımlısınız.

Stability AI: Stable Diffusion
Fotoğraf için. Kendi sisteminizde internet bağlantısı olmadan da çalıştırabilirsiniz.

Facebook Meta: LLaMA
Yazı için. Kendi sisteminizde internet bağlantısı olmadan da çalıştırabilirsiniz.
Gençlik fotoğrafını yaptıran var, 80’ler modasına kendini uyduran var, Atatürk’ün yanına kendi fotoğrafını koyduran var, bir sürü var. O nedenle bir örnek olsa ne demek istediğini daha iyi anlardık diye sormuştum. 😌

Ben görsel için Bing üzerinden DALL•E 3 kullanıyorum. Tavsiye ederim:

Gençlik fotoğrafını yaptıran var, 80'ler modasına kendini uyduran var, Atatürk'ün yanına kendi fotoğrafını koyduran var, bir sürü var. O nedenle bir örnek olsa ne demek istediğini daha iyi anlardık diye sormuştum. 😌

Biri şunun gibi olsaydı vb. şeyler için.

Bir konuda falan yardım almak için: ChatGPT ve Google Bard
Müzik yaptırmak için: Sound Draw
Görsel oluşturmak için: DALLE 3
Kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı