Hero 5A sistem nasıl özelleştirilebilir?

Pozitron

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu sistemi (https://www.gamegaraj.com/urun/hero-5a-rtx4060-technopat/)almayı düşünüyorum bütçem çok kısıtlı ama 3 -5 ay sonra sorun da çıksın istemiyorum(örneğin SSD de)

1. Olarak RAM olarak G.Skill 32 GB 3200 MHz yapacağım sizce iyi bir tercih mi?
2. Olarak buna ek olarak işlemci soğutması koyup koymamak konusunda kararsızım çünkü fiyat çok artmaya başlıyor stock fan işlemcide ısınmaya neden olur mu yoksa mecburu +1000 TL daha verip DarkFlash DX120 almayı düşünüyorum.
3. ve son olarak en önemli nokta ise SSD, hangi SSD'yi araştırsam almayın demişler. Seçenekler görüldüğü gibi sınırlı neredeyse hiçbirinde DRAM yok. Bazılarından benzeri başka teknoloji varmış.
Samsung 980 500 GB ile Kingston SNV2S 500 GB arasında kaldım. Crucial P3 1TB aslında daha iyi olur gibi 1TB olduğu için ama Technopat'ta biraz araştırdım sorunlu bir SSD denmiş. Bulaşma 3 ay sonra yanıyor diyen dahi gördüm.
Sizce ne yapmalıyım?
Tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Sanirim bu sistem.

Kusura bakmayin ama yukseltme yapacaginiza alabiliyorsaniz bunu alin, daha mantikli. Arada 2 bin TL (yukseltmeyle fark daha az ama hesaplayamam) fark ama iyi bir performans farki.

Sanirim bu sistem.

Kusura bakmayin ama yukseltme yapacaginiza alabiliyorsaniz bunu alin, daha mantikli. Arada 2 bin TL (yukseltmeyle fark daha az ama hesaplayamam) fark ama iyi bir performans farki.

Sistem güzel en azından 4060 Ti var, ama 1- 2 sıkıntı var maalesef.
PcKolik sitesini az araştırdım neredeyse her yerde satış sonrası bir sorun olursa ulaşılamıyor demişler. Yani evet 24 binden 22 bine düşmüş sistem ama siteye güvenemedim açıkçası.
Yoksa bir tek anakart ve SSD'yi değiştirince sistem 23 bine denk geliyor, ama site güven vermedi bayağı şikayet gördüm çünkü.
Sözlüğün tekine dahi siteyi övmek için yazmış arkadaşın teki ama o bile telefonla ulaşılmıyor demiş(siteyi övmesine rağmen).

Sanırım biraz daha araştırmalıyım. Veya bir fırsat beklemeliyim.
4060 Ti'lı sistem daha iyi olur evet ama dediğim gibi yarın bir gün bir sorun olsa muhatap yok karşımda 24 bin TL az para değil sonuçta.

Sistem güzel en azından 4060 Ti var, ama 1- 2 sıkıntı var maalesef.
PcKolik sitesini az araştırdım neredeyse her yerde satış sonrası bir sorun olursa ulaşılamıyor demişler. Yani evet 24 binden 22 bine düşmüş sistem ama siteye güvenemedim açıkçası.
Yoksa bir tek anakart ve SSD'yi değiştirince sistem 23 bine denk geliyor, ama site güven vermedi bayağı şikayet gördüm çünkü.
Sözlüğün tekine dahi siteyi övmek için yazmış arkadaşın teki ama o bile telefonla ulaşılmıyor demiş(siteyi övmesine rağmen).

Sanırım biraz daha araştırmalıyım. Veya bir fırsat beklemeliyim.
4060 Ti'lı sistem daha iyi olur evet ama dediğim gibi yarın bir gün bir sorun olsa muhatap yok karşımda 24 bin TL az para değil sonuçta.

Kusura bakmayin ama isterse site dunyanin en guvensiz sitesi olsun bütçe varken 4060 yerine 4060 Ti almamak dunyanin en mantiksiz seyi.

Aralarinda ciddi farklar var.

PcKolik guvenilir. Madem bu sikayetlere bakarsak her firmaya bakin, hepsinin bu tarz sikayetleri var ve Şikayetvar sitesindeki yorumlar ile yerden yere vuruluyor bence.

Kac kisiye o sistemi ve siteyi onerdim, 2-3 kisi aldi ve o konuya ya da Xena konularina bakabilirsin; bir problem olmadi yazildi 1 kisi. Siz bilirsiniz, isterseniz almayabilirsiniz. 4060 Ti yerine sirf GameGaraj diye (sanki GameGaraj sikayetleri yok.) 4060 tercih edebilirsiniz, problem yok kotu fiyat sayilmaz cunku.

Kusura bakmayin ama isterse site dunyanin en guvensiz sitesi olsun bütçe varken 4060 yerine 4060 Ti almamak dunyanin en mantiksiz seyi.

Aralarinda ciddi farklar var.

PcKolik guvenilir. Madem bu sikayetlere bakarsak her firmaya bakin, hepsinin bu tarz sikayetleri var ve Şikayetvar sitesindeki yorumlar ile yerden yere vuruluyor bence.

Kac kisiye o sistemi ve siteyi onerdim, 2-3 kisi aldi ve o konuya ya da Xena konularina bakabilirsin; bir problem olmadi yazildi 1 kisi. Siz bilirsiniz, isterseniz almayabilirsiniz. 4060 Ti yerine sirf GameGaraj diye (sanki GameGaraj sikayetleri yok.) 4060 tercih edebilirsiniz, problem yok kotu fiyat sayilmaz cunku.

Ben GameGaraj vs övmüyorum pek bilmem zaten kendilerini de onu da bu forumda görmüştüm. 4060 Ti her türlü çok daha iyi evet o da var.
PcKolik için de güvenilir diyorlar sorun yok diyorlar ama sürekli kendilerine ulaşılamadığına dair yorumlar ile karşılaştığım için şüphelendim sonuçta hiçbiri babamın oğlunun şirketi değil :)

Aynen öneriniz için çok teşekkürler, fiyat olarak zaten çok iyi. RAM'i ve soğutmayı vs ileride yükseltebilirim.
Çok aradayım gidip geliyorum büyük ihtimal 4060 Ti'ı alacağım. Veya 4060'ı alıp daha sonra ileride para olursa 16 GB'lık versiyonunu almak daha mantıklı.

Bir diğer sorun da RAM'i 32 yapıp soğutucuyuda en ucuzundan 1500 TL'lik darkFlash DX120 120mm V2.6 Siyah CPU Sıvı Soğutma koysam sistem yine geldi 25 bin E, ee tabii bir de monitör de lazım bana en dandiği 4 bin TL yine 30'u görüyorum gerçi

4060'lı sistemi (Pckolik - Pc Toplama Sihirbazı) aldığım taktirde 1 TB SSD 32 GB RAM ile ve yine aynı soğutucuyu koyarsam 22 bin küsur e denk geliyor fiyat hemen hemen aynı oluyor.
O nedenle 4060 Ti dediğiniz gibi daha mantıklı.

Ama son olarak 2016 civarı ben profesyonel MTB bisikleti almıştım. Ve araştırırken hep daha iyi donanımın daha iyisi vardı yanı ucu bucağı yoktu en son scott scale almıştım euro o zaman 2.7 ydi şimdi 30 :/
O nedenle bu fiyatı da kaçırmak istemiyorum ama işte dediğim gibi hangisi daha avantajlı ve ileride bir sorunla karşılaşırsam hangi firmalar daha güvenilir ise onu tercih etmek için çırpınıyorum.
Yoksa dediğim gibi ha A firması olmuş ha B firması çok önemli değil.

Ben GameGaraj vs övmüyorum pek bilmem zaten kendilerini de onu da bu forumda görmüştüm. 4060 Ti her türlü çok daha iyi evet o da var.
PcKolik için de güvenilir diyorlar sorun yok diyorlar ama sürekli kendilerine ulaşılamadığına dair yorumlar ile karşılaştığım için şüphelendim sonuçta hiçbiri babamın oğlunun şirketi değil :)

Aynen öneriniz için çok teşekkürler, fiyat olarak zaten çok iyi. RAM'i ve soğutmayı vs ileride yükseltebilirim.
Çok aradayım gidip geliyorum büyük ihtimal 4060 Ti'ı alacağım. Veya 4060'ı alıp daha sonra ileride para olursa 16 GB'lık versiyonunu almak daha mantıklı.

Bir diğer sorun da RAM'i 32 yapıp soğutucuyuda en ucuzundan 1500 TL'lik darkFlash DX120 120mm v2.6 siyah CPU sıvı soğutma koysam sistem yine geldi 25 bin E, ee tabii bir de monitör de lazım bana en dandiği 4 bin TL yine 30'u görüyorum gerçi.

4060'lı sistemi (Pckolik - Pc Toplama Sihirbazı) aldığım taktirde 1 TB SSD 32 GB RAM ile ve yine aynı soğutucuyu koyarsam 22 bin küsur e denk geliyor fiyat hemen hemen aynı oluyor.
O nedenle 4060 Ti dediğiniz gibi daha mantıklı.

Ama son olarak 2016 civarı ben profesyonel mtb bisikleti almıştım. Ve araştırırken hem daha iyi donanımın daha iyisi vardı yanı ucu bucağı yoktu en son scott scale almıştım euro o zaman 2.7 ydi şimdi 30 :/
O nedenle bu fiyatı da kaçırmak istemiyorum ama işte dediğim gibi hangisi daha avantajlı ve ileride bir sorunla karşılaşırsam hangi firmalar daha güvenilir ise onu tercih etmek için çırpınıyorum.
Yoksa dediğim gibi ha a firması olmuş ha b firması çok önemli değil.

PcKolik'ten keske bir şey alip deneyimimi soyleseydim ama forumda arastirinca alip memnun kalanlar var, memnun olmayanlar da var; bu her firma icin gecerli. Musteri hizmetlerine hiç baglanmadim. İstanbul'da da magazasi var sitenin.

PC hocasi PcKolik ile yapilan sistemler vardi mesela, guvensiz olsa neden sistem olustursunlar?

PcKolik ile hakkinda konu acabilirsiniz ayrica. Deneyimler gelebilir, karar verebilirsiniz isteginize gore.

Yeni konular

Geri
Yukarı