Hertz değerleri farklı 2 monitör kullanmak

• Konuyu başlatan Ek2ooo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 10B

Ek2ooo

Kilopat
Daha fazla  
Ben bazı sebeplerden dolayı çift monitör düzenine geçmek istiyorum. Elimde halihazırda 2 monitör var. Birisi 27" 144Hz 1ms ve 2.si 4K 1ms ve diğerinden daha büyük bir monitör(inç değerini hatırlamıyorum).

Birkaç sorum var:
1- Ben bu 2 monitörü düzgün şekilde bağlayabilir miyim? Problem yaratabileceğini düşündüğüm nokta Hertz farkı ancak bu konuda pek bilgili değilim. İmleç geçişlerinde sıkıntı yaşar mıyım?
2- Ben sanal makinede Linux ile beyaz şapkalı(etik) Hacker'lik eğitimi alıyorum internet üzerinden. Sanal makinemi bir monitörde, normal bilgisayarımı bir monitörde kullanabilir miyim? Yani arada geçiş yapması kolay olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
VMware'de taktığınız donanımları ana bilgisayarda ve/veya sanal makinede olup olmamasını ayarlayabiliyorsunuz. Ben mouselardan birini sadece sanal makinede kullanılacak şekilde ayarlamıştım, ana bilgisayarda görünmüyordu bile. Ben yapmadım fakat forumlarda okuduğum kadarı ile monitörlerden birini sanal makineye atayıp, ana bilgisayarda hiç görünmemesini sağlayabilenler vardı. Belki yardımcı olur.

Çözünürlüğün farklı olması da bir problem oluşturmaz. Bu ekranları genişlet seçeneğini seçeceksiniz.

Hocam yalnız şöyle bir şey var genişlet çıkmıyor
Ben de bu şekilde görünüyor.
1624284619025.png

ben windows p yapıp ayarlıyorum görüntüleri fotoğrafdaki yere nasıl girdiğinizi anlatır mısınız
Masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarını seçin. Monitör sekmesinde en altta.
Windows+P yaptığımda "Uzat" seçili görünüyor bende de. Sanırım ikisi de aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı