2 farklı markadan monitör kullanmak

kerimgmrh

Decapat
Daha fazla  
Yeni topladığım bilgisayarda biri ASUS biri Dell olmak üzere iki farklı markadan monitör almayı planlıyordum, birini daha çok hikaye amaçlı oyunlar oynamak için görüntü kalitesi yüksek diğerini ise rekabetçi oyunlarda kullanmak için alacağım, sorum şu monitörlerin farklı markalar olması ileride bana çok sorun çıkarır mı veya ne gibi sıkıntılar yaşarım, sıkıntı yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• B98CD757-425E-493C-8361-6D2BEA1039E4.png
    B98CD757-425E-493C-8361-6D2BEA1039E4.png
    219,2 KB · Görüntüleme: 44
  • 61B3D6F9-47D5-4D86-AB75-608972E1E3E7.png
    61B3D6F9-47D5-4D86-AB75-608972E1E3E7.png
    384,2 KB · Görüntüleme: 38
Hikaye tabanlı oyunlar için ASUS Pro serisi almanın hiçbir mantığı yok. Ayrıca Dell'e o para verilmez.
Bu seçimler hiç mantıklı durmuyor.

ASUS'u sadece hikaye tabanlı oyunlar için almadım yazılım alanıyla da ilgileniyorum ayrıca çok fazla film dizi izleyen biri olduğum için 2K ve renkleri canlı görebileceğim bir monitör istedim eğer hem rekabetçi oyun oynayabileceğim hem IPS panel olan hem de 2K çözünürlük destekleyen ayrıca bu özelliklerin yanına bir de ms süresi ve yüksek Hz eklenince fiyat çok uçuyor bu fiyatı vereceğime ben de dizileri ve filmleri canlı renkler, yüksek çözünürlükte izlerken hikaye tabanlı oyunları da yüksek çözünürlük ve yine canlı renkler eşliğinde oynayabileceğim bir monitör tercih ettim zaten hikaye tabanlı oyunlarda Hz veya ms önemli değil benim için.
Bir de tek monitör fiyatına elimde iki monitör olacaktı yazılım ve tasarımlarım için iki monitör alma kararı aldım.

Dell konusuna gelirsek bu fikrimi değiştirdim Lenovo model almaya karar verdim bu monitörde de çözünürlük kalitesinden feragat ederek ms ve Hz konusunda yüksek değerler aradım ve Lenovo bir modelde karar kıldım fakat monitör önerileriniz varsa eğer benim için çok iyi olur.

@kerimgmrh ASUS Proart serisi tam bir balon seri.
ViewSonic VP2756-2K Monitör bu monitör ASUS'tan daha başarılı Delta'e renk kalibrasyonuna sahip. Daha da çıtayı yükseltmek istiyorsan bu modelin 4K modeli olan ViewSonic VP2756-4K Monitör bu var.
ViewSonic bu seri de kendini aşmış.
ViewSonic makale 1
ViewSonic makale 2 bunlar ViewSonic'in bize kattığı bilgiler.

Çift monitör yapmanızda sakınca yok. Fakat iyi bir sisteminiz varsa 4K-144Hz monitör bakılabilir. Sizin baktığınız monitörüleri kıyaslayınca 20K para yapıyor. Az bir bütçe değil bu.
Lenovo hangi model?

@kerimgmrh ASUS proart serisi tam bir balon seri.
ViewSonic VP2756-2K Monitör bu monitör ASUS'tan daha başarılı Delta'e renk kalibrasyonuna sahip. Daha da çıtayı yükseltmek istiyorsan bu modelin 4K modeli olan ViewSonic VP2756-4K Monitör bu var.
ViewSonic bu seri de kendini aşmış.
ViewSonic makale 1
ViewSonic makale 2 bunlar ViewSonic'in bize kattığı bilgiler.

Çift monitör yapmanızda sakınca yok. Fakat iyi bir sisteminiz varsa 4K-144Hz monitör bakılabilir. Sizin baktığınız monitörüleri kıyaslayınca 20k para yapıyor. Az bir bütçe değil bu.
Lenovo hangi model?

Aslında tercih edeceğim bilgisayar 4K desteklemiyor 4060 8 GB bu nedenle 2K bir monitör bakma kararı aldım ve sizin ASUS hakkında söylediklerinizden sonra biraz daha araştırma yaptım bu monitöre de denk geldim öneriniz için çok teşekkür ederim
Alacağım Lenovo model bu.

Dosya Ekleri

• D1BC321A-A7EA-4D72-9710-FFF5FE724A41.png
    D1BC321A-A7EA-4D72-9710-FFF5FE724A41.png
    305,4 KB · Görüntüleme: 24
Alacağım Lenovo model bu.

Dostum o fiyata o monitör alınmaz.
Lenovo Legion Y27-30 Monitör alacaksan Amazon'ya da Vatan'dan al. Hep pahalı kısımlara bakıyorsun.
Fena monitör değildir. Fakat daha iyisi mevcut.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim şu anda ürünlere Hepsiburada üzerinden bakıyorum sadece yani Hepsiburada üzerinden almayacağım bir fikir olması için oradan araştırıyorum verdiğiniz öneriler için çok teşekkür ederim tekrardan. Kesinlikle araştıracağım bu ürünleri.

Yeni konular

Geri
Yukarı