Hes uygulaması şarjı bitiriyor

muratsarpay

Kilopat
Daha fazla  
Bir hafta önce uygulamayı iPhone 5'ime yükledim. Hes kodumu aldım. Sonra uygulamayı açmadım. Bir haftadır telefon açıkken şarj her saatte yüzde 20 düşmeye başladı. Bu gün genelden pil kullanımına baktım hes uygulaması son 24 saatte %75 pilimi kullanmış. Ama uygulamayı bir haftadır hiç kullanmadım. Her zaman açık uygulamaların hepsini de kapatırım. Hes uygulamasını kaldırdım 2 saat oldu şu anda pilimde düşme normal haline geldi. Uygulama arka planda bir şeyler kullanıyor olabilir. Farkına vardığım bu durumu paylaşmak istedim.

Son düzenleme:
Bir hafta önce uygulamayı iPhone 5'ime yükledim. Hes kodumu aldım. Sonra uygulamayı açmadım. Bir haftadır telefon açıkken şarj her saatte yüzde 20 düşmeye başladı. Bu gün genelden pil kullanımına baktım hes uygulaması son 24 saatte %75 pilimi kullanmış. Ama uygulamayı bir haftadır hiç kullanmadım. Her zaman çık uygulamaların hepsini de kapatırım. Hes uygulamasını kaldırdım 2 saat oldu şu anda pilimde düşme normal haline geldi. Uygulama arka planda bir şeyler kullanıyor olabilir. Farkına vardığım bu durumu paylaşmak istedim.
Evet arka planda her zaman GPS i açık tutuyor.

Apple ayarlardan "Genel>Arka Planda Uygulama Yenile" ayarı var. Bende de var HES uygulaması ancak o ayarı yaptığım için arka planda hiçbir şey çalışmıyor.

Arka Planda GPS, Bluetooth ve Wi-Fi hep açık HES uygulaması yüzünden. Çok fazla şarj yemesinin sebebi bu.

Geri
Yukarı