Steam Hesaba nasıl girilmiş olabilir?

TheRelAx

Decapat
Daha fazla  
İlk olarak bu Buradaki konuyla ile ilgili bir sorudur.

Hiçbir şekilde mail bir mesaj veya Steam Guard bildirimi almadan nasıl oluyor da Steam hesabıma girilebiliyor? ( baktığımda bu olayın haftalardır sürdüğünü gördüm.
Doğrulama kod olmaksızın.

İhtimaller:
1- şifrem bilmesi kolay ve Steam'i ilk kurduğum zamanlar 2FA kurmadım.
2- API Key'i girdiğim takas sitelerine veririm. Örneğin: CS. Money, DMarket.
3- kullandığım 2 ana mail adresi veri ihlallerinden etkilendi. Şifre sızdırıldı, ama sanmam çünkü şifrelerini düzenli değiştiriyorum ve her şeyim o mail adreslerine bağlı çoğu şey etkilenmiş olması lazımdı.
4- bilmediğim bir sistem açığı var.

Not: Virüs taraması yaptırdım sıkıntı çıkmadı ayrıca şifreler ve mail şifreleri değiştirildi. Steam Guard yeni bir cihaza alındı Mail'e bağlı diğer hesaplarda bir hareket yok.

Cookieniz çalınmış olabilir. Sürekli kullandığınız tarayıcının dışında bir tarayıcı yükleyin ve şifrelerinizi değiştirdiğinden emin olun sonra da o tarayıcıyı silin. Takas siteleri hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü her şeyi beklerim onlardan. 3. ihtimal için şunu söyleyeceğim; eğer bilgisayarınızda cookie çalan bir virüs varsa şifrelerinizi istediğiniz kadar değişin, şifrenizi bilmeseler bile cookielerinizi ele geçirdikten sonra hesaplarınıza girebilirler. Cookie çalan virüslerin yüksek bir çoğunluğu online biçimde veri aktarıyor.

Yukarıda @cevrimici172 net şekilde otomatik doldurma verilerinin nasıl çalındığından bahsetmiş. Bu durumu yaşamanızın başka bir sebebi olduğunu düşünmüyorum. Normal şartlarda tarayıcılar üçüncü taraflara karşı ekstra koruma sağlar (teoride şifrenmiştir) ancak işler planlandığı gibi gitmiyor. Kullandığınız tarayıcıların da bu konuda ciddi etkisi var.

Aynı zamanda alışveriş sitelerinde kayıtlı banka/kredi kartı bilgileriniz varsa bunlarıda hesaplarınızdan kaldırırak temizleyin. Bir sonra ki aşamada hepsiburada, trendyol, n11 gibi sayfalardan alışveriş bildirimi almamış olursunuz.

Son düzenleme:
Yukarıda @cevrimici172 net şekilde otomatik doldurma verilerinin nasıl çalındığından bahsetmiş. Bu durumu yaşamanızın başka bir sebebi olduğunu düşünmüyorum. Normal şartlarda tarayıcılar üçüncü taraflara karşı ekstra koruma sağlar (teoride şifrenmiştir) ancak işler planlandığı gibi gitmiyor. Kullandığınız tarayıcıların da bu konuda ciddi etkisi var.

Aynı zamanda alışveriş sitelerinde kayıtlı banka/kredi kartı bilgileriniz varsa bunları da hesaplarınızdan kaldırırak temizleyin. Bir sonra ki aşamada Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi sayfalardan alışveriş bildirimi almamış olursunuz.

Cookieniz çalınmış olabilir. Sürekli kullandığınız tarayıcının dışında bir tarayıcı yükleyin ve şifrelerinizi değiştirdiğinden emin olun sonra da o tarayıcıyı silin. Takas siteleri hakkında bir şey diyemeyeceğim çünkü her şeyi beklerim onlardan. 3. ihtimal için şunu söyleyeceğim; eğer bilgisayarınızda cookie çalan bir virüs varsa şifrelerinizi istediğiniz kadar değişin, şifrenizi bilmeseler bile cookielerinizi ele geçirdikten sonra hesaplarınıza girebilirler. Cookie çalan virüslerin yüksek birçoğunluğu Online biçimde veri aktarıyor.

İlk olarak tavsiyeleriniz için teşekkürler.
Ben bilgisayarıma düzenli taramada yapıyorum ve hiçbir virüse denk gelmedim. Onun dışında tavsiyenize uyarak tarayıcı değiştirip cookie verilerini sileceğim Steam dışında başka herhangi bir hesabımda şüpheli bir hareket yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı