Hesabım çalındı

Satılıktaki bir hesabı satışa koyarken ne gibi bilgiler veriyorsunuz da çalıyorlar hayret ediyorum. Gerekli önlemleri almadan neden böyle bir işe kalkışıyorsunuz anlamıyorum. Mail adresini bile bilmediğin bir hesabın sana ait olduğunu kanıtlaman maalesef imkansız. Sahip olduğun maile hesaplarına girip arama kısmında RIOT şeklinde arat bakalım illa birinde çıkacaktır.

Verdiğim bilgiler yüzünden çalınmadı sitede çok aktif olmadığını ve DC de konuşmak istediğini söyledi bende tamam dedim DC'ye geldiğinde hesapla ilgili sorular sordu en son hesabın ban geçmişini SS olarak atar mısın dedi bende nasıl yapacağımı sorduğumda link attı attığı linkte Riot'un bağlantılarıyla birebir aynıydı bende maalesef oraya hesap bilgilerimi girdim ve Riot'tan giriş için mailde gelince hiç şüphelenmedim

Satılıktaki bir hesabı satışa koyarken ne gibi bilgiler veriyorsunuz da çalıyorlar hayret ediyorum. Gerekli önlemleri almadan neden böyle bir işe kalkışıyorsunuz anlamıyorum. Mail adresini bile bilmediğin bir hesabın sana ait olduğunu kanıtlaman maalesef imkansız. Sahip olduğun maile hesaplarına girip arama kısmında Riot şeklinde arat bakalım illa birinde çıkacaktır

Sosyal Mühendislik dedikleri sanırım bu :) Boşuna her linke uzantısına vs. dikkat etmeden tıklamayın demiyorlar. Geçmiş olsun. O ilk mail adresini bulmadığın sürece işin zor. Pahalı bir ders olmuş.

Geri
Yukarı