Hesabım çalınmaya çalışılıyor

sabenamat

Hectopat
Daha fazla  
Sabah sadece oturuyordum ve mailime ben bir şey yapmamama rağmen şifre sıfırlama maili geldi; oradan anladım. Şifremi değiştirirken biri hesabıma giriş yaptı. Tüm oturumları kapattım ve şifreyi değiştirdim. Şu anlık bir şey yok ama sadece kendime atılan maillerin sahte olup olmadığını bilmiyorum. 2 tane ayrı mailden mesaj geldi biri [email protected] diğeri ise [email protected]. Bir bilginiz varsa sahte olup olmadığına dair paylaşırsanız çok sevinirim. İyi Sosyaller.

hocam normalde sahte oluyor nereden geldiğine bakarsanız anlarsınız
Sabah sadece oturuyordum ve mailime ben bir şey yapmamama rağmen şifre sıfırlama maili geldi; oradan anladım. Şifremi değiştirirken biri hesabıma giriş yaptı. Tüm oturumları kapattım ve şifreyi değiştirdim. Şu anlık bir şey yok ama sadece kendime atılan maillerin sahte olup olmadığını bilmiyorum. 2 tane ayrı mailden mesaj geldi biri [email protected] diğeri ise [email protected]. Bir bilginiz varsa sahte olup olmadığına dair paylaşırsanız çok sevinirim. İyi Sosyaller.
hocam benimde birkez gmail çalındı ve oturum açmış galiba aceminin tekiydi oturum açtığı için googlede bir özellikler var kimler oturum açtı diye orda adamın oturduğu yer bilgisi telefonun ismi bile gözüküyordu sonra oturumdan çık dedim adamın telefonunda hesabım çıktı şifremi değiştirdim sonra hiç bişey yapamadı öyle kala kaldı bişeyimide çalamadı

Twitter(X) hesabınız çalınmaya çalışıyor gibi duruyor. Mailler her ne kadar normal ve firmasal dursa da sahte mailden de gönderebiirler. Nitekim @google_kullanıcının dediği gibi çift faktörlü doğrulama vs açarsanız daha güvende olursunuz.

Benim çift faktörlü Hotmail hesabım çalındı 1 ay önce. Artık çift faktör de pek işe yaramıyor onun yerine authenticator kullanmanızı tavsiye ederim ben ona geçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı