Hesap çalınmasından nasıl korunulur?

Emirvc

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, fark ettim ki son dönemlerde hesaplar çalınmaya başladı. Hesabımı nasıl koruyabilirim? Forumda bazı kişilerin ve arkadaşlarımın hesapları çalınmış.

Merhaba, fark ettim ki son dönemlerde hesaplar çalınmaya başladı. Hesabımı nasıl koruyabilirim? Forumda bazı kişilerin ve arkadaşlarımın hesapları çalınmış.
Sana atılan her linke tıklama ve torrent gibi sitelerden bir şey indirme, bu kadar.

Her zaman çalınıyor hesaplar hocam şu anlık bir durum değil. Tek yapmanız gereken saçma sapan şeyler indirmemek, güçlü ve her hesapta farklı şifreler kullanmak (şifre yöneticisi kullanabilirsiniz.) ve iki adımlı doğrulamaları etkinleştirmek.

Hesaplarınızda 2 aşamalı doğrulama açın, bilgisayarınızda güvenlik duvarı aktif olsun. Bilmediğiniz linklere tıklamayın, dosyaları indirmeyin. Şifreleriniz büyük/küçük harfler ve rakamlardan oluşsun.

Bunlara ek olarak bilgisayarınızda antivirüs bulundurun. Önerim Kaspersky olur.

Hesaplarımın yarısında 2 factor koruıma bile aktif değil yani saçma sapan sitelere girip linklerde gezmediğin sürece hiçbir şey olmaz

Geri
Yukarı